Będzie wzruszająco i zabawnie, bo taka była ich twórczość – orkiestra Wind Cameral Orchestra już w sobotę (27 kwietnia) zaprasza na koncert z utworami legend polskiej muzyki: Krzysztofa Krawczyka, Witolda Paszta, Zbigniewa Wodeckiego. „Koncert jest dowodem na to, że prawdziwy artysta tak naprawdę nigdy nie odchodzi”, zaznacza dyrygent orkiestry.

To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników polskiej muzyki. Koncert „My Way. Tribute to Krawczyk-Wodecki-Paszt” w wykonaniu Wind Cameral Orchestra zabierze słuchaczy w wyjątkową podróż z nieśmiertelnymi przebojami artystów, o których twórczości jeszcze długo nie zapomnimy.

– Choć różnią się od siebie, to łączą ich siła i piękno muzyki. Ci artyści długo będą w naszych sercach – mówi Paweł Joks, dyrygent i założyciel Wind Cameral Orchestra oraz adiunkt w instytucie dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zarówno nowoczesne aranżacje, jak i oryginalne wersje

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka w mediach pojawiły się wypowiedzi, że młode pokolenie nie zna jego twórczości.

– Te słowa paradoksalnie zwróciły uwagę na to, że jest odwrotnie. Krawczyk występował na juwenaliach. Współpracował z różnymi artystami, choćby z Norbim czy Sośnicką. Był tam, gdzie muzyka, bez względu na wiek – zaznacza Joks.

Dlatego na szczecińskim koncercie – właśnie z myślą o młodych – zaprezentowane zostaną utwory w nowoczesnych aranżacjach. Nie zabraknie też piosenek w oryginalnych wersjach z lat 70. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobra muzyka i interesujące opowieści

Na scenie orkiestrze towarzyszyć będą utalentowani soliści: Jaromir Trafankowski z głosem w skali barytonu Krawczyka, Michał Kaczmarek doskonale interpretujący Wodeckiego oraz Kuba Rayman z Teatru Muzycznego w Poznaniu, który zaśpiewa utwory Wodeckiego i Paszta. Solistów wspierać będzie dziewczęcy chór.

– Paderewski mówił, że jeżeli chcesz grać sobie dla przyjemności, to graj. A jeśli chcesz, by przyjemność z twojego grania mieli inni, musisz ciężko pracować – mówi Joks. – Jako Wind Cameral Orchestra dużo pracujemy, by szczecinianie mieli okazję posłuchać naprawdę dobrej muzyki.

Jednak nie tylko muzyka zagości na koncercie. Wydarzenie wzbogacone zostanie o wspomnienia i anegdoty muzyczne.

– Koncert jest dowodem na to, że prawdziwy artysta tak naprawdę nigdy nie odchodzi – zauważa dyrygent.

Specjalna promocja

Na koncert „My Way. Tribute to Krawczyk-Wodecki-Paszt” w wykonaniu Wind Cameral Orchestra organizatorzy zapraszają w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 19:00 do Auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79.

Bilety od 110 zł dostępne są na stronie: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/118225/Szczecin/%22MY+WAY%22+Tribute+to+Krawczyk-Wodecki-Paszt/.

Akcja specjalna sprzedaży biletów (promocja dla studentów i seniorów z biletami po 80zł) odbędzie się na terenie kampusu Uniwersytetu Szczecińskiego. Budynek główny - pierwsze piętro w godzinach:

Środa: 14-16

Czwartek 12-16

Adres : Ul. KRAKOWSKA 71-79 SZCZECIN