Będzie można przetestować trasę Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, przyjrzeć się postępowi prac i przy tym cieszyć się przejażdżką historycznym pociągiem. Z okazji dnia dziecka, Turystyka Kolejowa TurKol przygotowała specjalne kursy oryginalnych pociągów, w tym również na trasie ze Szczecina do Polic (30 maja).

Składy będą oryginalne, bo pochodzące z lat 70. XX wieku. Pociąg Kapitan do Polic pociągnie historyczna lokomotywa spalinowa z serii SM42, a za nią znajdą się wagony przedziałowe 1. i 2. klasy oraz wagon barowy Wars. Ze względu na duże zainteresowanie planowane jest też włączenie dodatkowych wagonów z lat 80. XX wieku, w malowaniu innym niż oryginalne oliwkowe.

Pociąg do Polic wyjedzie ze Szczecina Głównego 30 maja o godzinie 15.20, by o 16.25 dotrzeć do Polic. Podróż powrotną zaplanowano w godzinach 18.15 – 19.17.

TurKol zaplanował w naszym regionie inne turystyczne przejazdy historycznymi składami. W piątek, 31 maja, dostępnych będzie kilka tras. Pociąg Hetman zrobi pętlę po Szczecinie, zahaczając o Wzgórze Hetmańskie. Odjazd z dworca głównego o 8.17.

Skład Kamień pojedzie rzecz jasna do Kamienia Pomorskiego. Wyjazd ze stacji Szczecin Główny o 9.20. Pociąg Gryf pojedzie do podszczecińskiego Stobna (start ze szczecińskiego dworca głównego o 16. Na koniec Fala (o godzinie 17.11) odjedzie ze Szczecina w kierunku Poznania.

Bilety na przejazdy można kupić na stronie: https://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=613&Itemid=15. Ceny normalnych zaczynają się od 59 zł.