W czwartek Netto Arena wypełniła się rekrutującymi pracodawcami i osobami poszukującymi pracy, stażu czy praktyki. Odbyły się tu 21. Targi Pracy.

– Myślę, że są tutaj wszystkie branże. Szczególnie silna reprezentacja jest z sektora energetyki wiatrowej, branży handlowej, produkcyjnej i finansowo-bankowej. Łącznie mamy 103 firmy i 1092 oferty pracy, staży oraz praktyk – mówi Andrzej Ulhurski, rzecznik prasowy wydarzenia.

Targi wystartowały o godziny 10 i już od pierwszych minut w alejkach wyznaczonych na parkiecie Netto Areny jest spory tłok.

– To największe wydarzenia rekrutacyjne na Pmorzu Zachodnim. Wszyscy wiedzą, że warto tutaj być – podkreśla Andrzej Ulhurski.

Propozycje są bardzo różnorodne. – Szukamy operatorów wózków widłowych, pracowników magazynu, specjalistów, inżynierów, project managerów. Tak naprawdę wszyscy są nam bardzo potrzebni, bo firma cały czas się rozwija – usłyszeliśmy na stanowisku firmy Autodoc.

– Najpilniej poszukujemy elektryków i monterów do pracy za granicą. Jeśli chodzi o biuro, to na przykład osób do działu podróży, które pomogą nam tych techników zakwaterować – mówi przedstawicielka firmy Eryk.

– Najbardziej potrzebujemy osób z doświadczeniem w zakresie produkcyjnym, z wykształceniem technicznym, znające język angielski, chcące się u nas rozwijać. Na ten moment mamy bardzo dużo otwartych stanowisk, bo ponad 20 – zachęcają w KK Wind Solutions.

Na Targach Pracy w Netto Arenie można znaleźć też stoiska instytucji i służb mundurowych. Zaplanowano konferencję i serię szkoleń – wydarzenia te pozwolą uczestnikom zdobyć wiedzę na temat skutecznego poruszania się po rynku pracy.

Więcej informacji na www.targipracy.szczecin.pl oraz w mediach społecznościowych.