Supercharger, czyli stacja do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych Tesli ma zostać uruchomiona późną wiosną. Ładowarka powstaje przy ul. Struga, na parkingu centrum handlowego Outlet Park. Eksperci nie ukrywają, że pod kątem rozwoju elektromobilności to ważna inwestycja. – Szczecin jest miastem, przez które bardzo często się przejeżdża, podróżując na trasach np. Berlin–Gdańsk czy Berlin–Świnoujście, więc stacja ładowania pojazdów Tesli właśnie w naszym mieście ma sens. Myślę, że wybór Prawobrzeża również nie jest przypadkiem, ponieważ to punkt wylotowy z miasta – mówi Filip Góra, ekspert ds. elektromobilności, pasjonat motoryzacji.

Outlet Park ani Tesla nie potwierdzają inwestycji, ale budowa już się zaczęła, a na tablicy informacyjnej przed ogrodzeniem możemy znaleźć informację, że inwestorem jest Tesla. Światowy gigant elektromobilności na swojej stronie internetowej z lokalizacjami stacji szybkiego ładowania pojazdów ma już zaznaczony Szczecin, ale nasze miasto oznaczone jest hasłem „Soon 2024”. To ewidentne potwierdzenie, że instalacja do ładowania samochodów elektrycznych gotowa będzie w tym roku.

W naszej okolicy najbliższe Superchargery Tesli znajdziemy w Berlinie, Poznaniu i przy autostradzie A11 w Uckerfelde. Ten ostatni ograniczony jest do mocy 150W.

– Ulica Struga jest doskonałą lokalizacją, ponieważ sąsiedztwo infrastruktury handlowej, ale także tej ważniejszej – drogowej, jest kluczowym faktorem dla wygody kierowców. Każda osoba, która będzie jechać z i nad morze zajedzie do Szczecina chociażby na chwilę, bo chwilę właśnie trwa ładowanie za pomocą Superchargera. Co najważniejsze, szczeciński Supercharger będzie najnowszą wersją dostępną na rynku, czyli generacji 4. To oznacza, że jego moc będzie najwyższa, będzie on dostosowany także do ładowania innych pojazdów, a także będzie miał odświeżony design – mówi Filip Góra, pasjonat elektromobilności.

Nowa ładowarka Tesli w zaledwie 15 minut może naładować pojazd nawet do 300 km zasięgu. Amerykańskie samochody bezemisyjne są zoptymalizowane właśnie do szybkiego ładowania, dzięki czemu podróż Teslą z tak krótkimi przerwami na ładowanie jest komfortowe. 

Inwestycja będzie gotowa w 2024 roku.