– To długa droga, ale nie zamierzamy zwalniać tempa. Plany są ambitne, perspektywy optymistyczne – tylko działać. Grupa CSL ma szczęście do klientów, partnerów biznesowych oraz przyjaciół – mówi prezes Laura Hołowacz. W tym roku firma kończy 25 lat. Na tę okoliczność przygotowano film, który przedstawia historię przedsiębiorstwa, filozofię działania oraz plany.

Historię Grupy CSL przybliża prezes Laura Hołowacz

Film opowiadający o 25 latach Grupy CSL został zaprezentowany podczas jubileuszu firmy. To wzruszająca historia, jak pasja i marzenia przekuwane są w działania, a następnie w wielki gospodarczy sukces.

– Podjęcie decyzji o założeniu swojej firmy wynikało z konieczności rozstania się z poprzednim pracodawcą. Nie wiem, jak to się stało, że udało mi się przekonać do tego projektu szczególnie pana Edwarda Osinę. Przyszła kobieta i mówi, że założy firmę. Dali nam biura, wyposażenie, pożyczkę. To było nowe, nieznane. Wszystko wynikało z pasji od pierwszej chwili – wspomina prezes Laura Hołowacz. – Czułam odpowiedzialność. To wszystko było podparte doświadczeniem. Wiedziałam, co robić. Jestem wizjonerem, lubię tworzyć i budować. Rozwijaliśmy się na Kapitańskiej i w pewnym momencie te kilka pokoi to było dla nas za mało.

Tak narodził się pomysł, by poszukać nowej siedziby dla Grupy CSL w Szczecinie. Jak mówi prezes Laura Hołowacz, Stara Rzeźnia to „piękna historia” i „miłość od pierwszego wejrzenia”.

– Zawsze byliśmy blisko morza. Z kursem na słońce – zaznacza. – Sukces to przetrwać 25 lat. Być dobrym pracodawcą, dobrym szefem, dobrym partnerem dla klientów. Nauczyłam się, że porażka nie jest porażką, a początkiem sukcesu. Trzeba wyciągnąć wnioski i pracować. 

O planach, perspektywach i tym, dla kogo CSL jest idealnym miejscem mówi Przemysław Hołowacz

W czym tkwi sukces Grupy CSL? Pracownicy mówią o odwadze, nieustannym poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju oraz innowacyjności.

– W firmie pracuję od 10 lat. Najbardziej podoba mi się to, że szukamy nowych możliwości. Ciągle się rozwijamy. Zatrudniamy nowych, świetnych ludzi. CSL jest firmą, która chce się rozwijać. Ludzie, którzy byli i są z nami, to coś, co doskonale wpływa na nasz rozwój. Każdy pracownik to osobna historia i wkład w naszą historię – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL. – Mamy misję firmy, wartości, wiemy, na co stawiamy. Ludzie, którzy przychodzą do nas do firmy, mówią: chcemy się rozwijać. Wtedy wiemy, że to są osoby, które się u nas odnają – mówi Przemysław Hołowacz i dodaje:

– Staramy się być pionierami. Idziemy w nowe, nieprzetarte szlaki. Bycie jednym z wielu, to nie jest dla nas. Marzeniem mojej mamy, a także moim, jest spedycja w kosmos. Może kiedyś uda się to zrealizować…

Co przed nami?

Już jesienią Grupa CSL będzie organizatorem trzech ważnych wydarzeń gospodarczych na Pomorzu Zachodnim. W dniach od 6 do 8 września br. odbędą się spotkanie biznesowe Intermodal in Poland oraz konferencja przewoźników.

Rejestracja:

https://intermodalinpoland.eu/intermodal-in-poland-spotkanie-biznesowe-polska-ukraina/rejestracja-intermodal-in-poland-spotkanie-biznesowe-polska-ukraina/

https://etruckandtrailer.com/2023/08/16/konferencja-przewoznikow-juz-7-8-wrzesnia-w-szczecinie/

Natomiast 12 października zaplanowano kolejną edycję wydarzenia To Share Knowledge and Experience, która odbywa się w Starej Rzeźni, a jej partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.