W Netto Arenie odbył się finał drugiej edycji konkursu o gospodarczą nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Twój Biznes pod banderą sukcesu”. Formuła konkursu jest bardzo nowoczesna, bo w dużej mierze to internauci decydują o tym, kto wygra główną nagrodę. Trójka laureatów została wyłoniona z grupy 15 finalistów. Gwiazdą gali była popularna wokalistka Ania Dąbrowska.

Trzech laureatów z ponad 100 zgłoszonych firm

Gala „Twój biznes pod banderą sukcesu” to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń biznesowych w naszym regionie. Mowa zarówno o innowacyjnej formule wybierania laureatów, jak i o widowiskowym finale, który uświetniają rozmaite pokazy artystyczne. Jak mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, celem inicjatywy jest nagradzanie innowacyjnych przedsiębiorców, coroczny konkurs jest więc świętem dla zachodniopomorskich przedsiębiorców.

- Ponad 100 firm zdecydowało się na rywalizację w ramach konkursu, a głosowało kilkaset tysięcy osób. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Ta gra, ten konkurs, to zabawa, ale temat, który poruszamy jest arcyważny. Mówimy o gospodarce. Znana jest sentencja: „Gospodarka, głupcze!”, taki napis miał w swoim gabinecie prezydent Bill Clinton, ja go nie mam w biurze, ale mam go zawsze w głowie. Gospodarka to jest coś, o czym władze regionalne muszą pamiętać. Dobra współpraca z biznesem pomaga nam zmieniać Pomorze Zachodnie. Kiedyś mieliśmy drugie najwyższe bezrobocie w Polsce. A teraz? Trwa rywalizacja o talenty i wielkie poszukiwanie pracowników – mówił Geblewicz.

Marszałek chwalił się także współczynnikiem lokacji dużych i innowacyjnych firm w regionie. Jak zaznaczał konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” ma nagradzać przedsiębiorców innowacyjnych, którzy widzą przestrzeń do rozwoju właśnie na Pomorzu Zachodnim:

- Przedsiębiorcy, którzy zostaną dzisiaj nagrodzeni mają głowę i serce do tego, żeby rozwijać swoje firmy, a co za tym idzie, żeby rozwijać przedsiębiorczość na Pomorzu Zachodnim. Promując regionalne firmy, jako urząd marszałkowski, pokazujemy, że nasz region jest miejscem pięknym i dobrym dla rozwoju gospodarczego.

Jaki jest klucz do sukcesu? Firmy mówią zgodnie: najważniejsi są ludzie

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo najlepsza okazała się firma Metal Madness, która zajmuje się metaloplastyką, spawalnictwem oraz kowalstwem artystycznym.

- Bardzo dziękuję naszej ekipie, dzięki której nasza działalność jest już rozpoznawalna w Polsce, niedługo może będzie rozpoznawalna w Europie, a nawet na świecie – mówił Paweł Hołownia z firmy Metal Madness.

Wśród małych firm uznanie zdobyła Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych „Lark Leisure Homes”. Natomiast w kategorii średnich firm zwyciężył dostawca ekosystemu rozwiązań mobilnych wspierających sprzedaż, oferowanych w chmurze – Sagra Technology.

- Od 30 lat tworzymy z pasją to, co lubimy. Udaje nam się łączyć technologię ze świetną ekipą ludzi, z miejscem, gdzie mieszkamy, morzem, słońcem i plażami. Również Państwu życzę tych inspiracji - powiedział Janusz Pribulka, przedstawiciel firmy.

Zwycięzcy odebrali bony o wartości 6 000 zł do wykorzystania na szkolenia, warsztaty i targi branżowe dopasowane do własnych potrzeb. Dodatkową nagrodą jest także promocja laureatów w kanałach społecznościowych oraz filmach promocyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Galę poprowadził dziennikarz Mateusz Hładki, wykład motywacyjny wygłosił Łukasz Krasoń, a gwiazdą muzyczną była wokalistka Ania Dąbrowska.