Dzisiaj o godzinie 15:00 w Międzyzdrojach rozpocznie się kolejna edycja wydarzenia Golden Sand. To już 25. odsłona mityngu lekkoatletycznego, który jest memoriałem na cześć Ireny Szewińskiej, Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W wydarzeniu wezmą udział najbardziej utytułowani lekkoatleci z całej Europy, ale nie zabraknie także rywalizacji gwiazd sportu czy świata rozrywki. Wśród gości m.in. Piotr Małachowski czy aktor Zbigniew Buczkowski.

To będą pierwsze w historii memoriału zawody, które zostaną rozegrane na plaży. Lokalizację zmieniono w ostatniej chwili, pierwotnie wydarzenie miało się odbyć na stadionie.

– To jest wyjątkowa edycja, chcieliśmy więc przygotować coś specjalnego. Podjęliśmy szybką decyzje, by turniej odbył się na plaży – mówi organizator wydarzenia Bogusław Mamiński. – Liczymy na wyjątkowe wrażenia, że ludzie porzucą swoje parawany i będą kibicować naszym zawodnikom.

Jednym z nich będzie Piotr Lisek, jeden z najsłynniejszych polskich lekkoatletów, który w przededniu wydarzenia obchodził urodziny.

– Bliskość z kibicami dodaje nam skrzydeł. Na tym mityngu skoczyłem już 5,90, więc jest to wydarzenie, gdzie dobrze się skacze. Chciałbym mieć jak najlepsze pamiątki z Międzyzdrojów, to będzie ciekawe wydarzenie i serdecznie zapraszam wszystkich na plażę – mówi Lisek.

Partnerami wydarzenia są KIA Polmotor oraz hotel Vienna House Amber Baltic.