Inspirujące warsztaty, rozmowy z niebagatelnymi osobowościami, szansa na naukę od najlepszych. To wszystko czekać będzie na młodzież z Pomorza Zachodniego podczas 4-dniowego „Zawodowego Summer Camp”! „Zajęcia poprowadzą znane i lubiane postaci w przestrzeni publicznej” – zachęcają organizatorzy. Zaproszenie do udziału otrzymają najlepsi uczestnicy konkursu „Kręci mnie to”.

W pierwszej edycji „Zawodowego Summer Camp” szansę na udział będzie miało aż 375 uczniów. Na uczestników obozu czekać będą inspirujące warsztaty i ciekawe rozmowy z niebagatelnymi osobowościami. Zajęcia będą prowadzić mentorzy i specjaliści w danym zawodzie, którzy na podstawie swoich bogatych doświadczeń pokażą, jak osiągnęli sukces.

Solidna dawka wiedzy, praktyczne i cenne umiejętności

– Chcemy pokazać młodym ludziom, że wybór zawodu może być świadomą i przemyślaną decyzją, a nasz region daje wiele możliwości do rozwoju zawodowego – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. – Tym działaniem odchodzimy od tradycyjnych form edukacji, targów pracy i zapraszamy uczennice oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w ciekawych, angażujących zajęciach dotyczących szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Jak podkreślają organizatorzy, to „niepowtarzalna szansa, aby uczyć się od najlepszych”. Oprócz solidnej dawki wiedzy, uczestnicy obozu zdobędą praktyczne i cenne umiejętności. Nauczą się twórczego myślenia, pracy w zespole oraz jak reagować na sytuacje stresowe. Dowiedzą się, jak radzić sobie z ocenianiem przez innych, w tym z hejtem.

Co kręci młodzież z Zachodniopomorskiego?

Aby otrzymać zaproszenie do udziału w „Zawodowym Summer Campie”, wystarczy nagrać z klasą lub znajomymi ze szkoły krótki filmik o wymarzonym zawodzie lub stanowisku pracy w ramach konkursu „Kręci mnie to”. Praca konkursowa może zostać nakręcona dowolnym urządzeniem, jej maksymalna długość nie może przekroczyć 3 minut, a rozmiar pliku – 1 GB.

Film może zgłosić 15-osobowa grupa uczniów szkół branżowych (I i II stopnia), liceów oraz techników objętych edukacją formalną lub pozaformalną w zakresie kształcenia zawodowego za pośrednictwem swojej szkoły.

„Wystarczy pokazać, że się chce”

Organizatorem obozu i konkursu jest Województwo Zachodniopomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca br. do godziny 23:59. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 21 lipca br.

– Podczas „Zawodowych Summer Campów” będziemy inspirować uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych, ale też nauczymy ich metod chociażby autoprezentacji. Wystarczy pokazać, że się chce i nagrać ciekawy, angażujący filmik o zawodzie marzeń – zachęca marszałek Olgierd Geblewicz.

Obóz zaplanowano w dniach 10-13 września 2024 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego. Organizator finansuje kadrę prowadzącą zajęcia i warsztaty, przejazd, pobyt, atrakcje oraz wyżywienie uczestników i wychowawców. Warsztaty z mentorami będą uzupełniane zajęciami rekreacyjno-sportowymi i animacjami.

https://biznes.wzp.pl/kreci-mnie-to/