Przy stacji Trzebusz trwa budowa samorządowej części Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zaplanowano tam miejsca parkingowe, przystanek autobusowy i nowe chodniki.

Trzebusz na osiedlu Dąbie jest miejscem, w którym rozwijana jest strefa przemysłowa i lokowane są kolejne firmy. To z myślą o nich na nowym przystanku kolejowym zatrzymywać się tam będą w przyszłości pociągi SKM. Do zadań miasta należy przebudowa otoczenia stacji.

– Po zrealizowaniu prac przy budowie nasypów dla jezdni dojazdowej do parkingów, zatoki autobusowej i chodników wykonano warstwy odsączające miejsc postojowych oraz wykonano podbudowy pod infrastrukturę drogową. Układane są obrzeża oraz nawierzchnia miejsc postojowych i chodnika. Wykonywane są krawężniki jezdni. Realizowane są ponadto prace przy budowie kanalizacji teletechnicznej oraz układana jest sieć oświetleniowa – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wykonawcą prac jest firma Musing Bud. Otrzyma za nie 7,6 mln zł. Koordynacją i nadzorem inwestorskim nad realizacją miejskiej części Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, zajmuje się pełniąca funkcję inwestora zastępczego spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.