Prezydent Piotr Krzystek pokazał pierwszą wizualizację kładki pieszo-rowerowej nad ul. Struga, która powstanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Powinna być gotowa do końca kwietnia 2025 roku.

Ostateczny wygląd kładki nie jest jeszcze znany. Prace projektowe zakończą się dopiero w czerwcu, ale już teraz miasto zdecydowało się zaprezentować wizualizację wybranej koncepcji.

„Projektowana kładka nad ulicą Strugą nabrała już kształtów. Tak to mniej więcej będzie wyglądało” – napisał prezydent Krzystek na Facebooku.

Kładka ze schodami i pochylniami będzie miała ponad 35 metrów długości i 4 metry szerokości użytkowej. Trzeba będzie przebudować okoliczne chodniki, ścieżki rowerowe, fragmenty jezdni oraz przejścia dla pieszych. Częścią zadania jest też wykonanie oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz zagospodarowanie zieleni. Obok kładki ustawione zostanie poidełko.

Koszt prac wykonywanych przez firmę Porr to 7,6 mln zł. Większość pieniędzy, bo aż 6,5 mln zł, będzie pochodzić z dofinansowania unijnego. Budowa kładki znalazła się bowiem na ogłoszonej niedawno liście Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.