W trzech etapach na działce przy ul. Bronowickiej mają stanąć trzy 5-kondygnacyjne biurowce. Rozpoczęcie budowy zespołu Fregata Park planowane jest na przełomie 2023 i 2024 roku.

Inwestorem jest szczecińska spółka NBQ, znana z pełnienia funkcji inżyniera kontraktu przy takich projektach jak budowa Hanza Tower i Lastadia Office czy remont Zajazdu Szmaragd.

Zdecydował fakt, że to dobrze skomunikowana i rozwijająca się okolica

Jej pracownicy sprawowali też nadzór przy realizacji siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przy ul. Bronowickiej. Teraz sami zagospodarują sąsiednią działkę, między KOWR, zabudowaniami spółki Navicor i dworskim parkiem od strony ul. Husarów.

– To działka bardzo dobrze skomunikowana z miastem oraz z najważniejszymi drogami wyjazdowymi. Gwarantuje szybkie połączenie z autostradą A6 i węzłem Kołbaskowo poprzez nowobudowaną obwodnicę Przecławia i Warzymic, a dalej z S3. Liczne przystanki autobusowe oraz węzeł kolejowy Szczecin-Gumieńce zapewnią wygodny dojazd dla przyszłych pracowników. Co istotne, szczecińska metropolia intensywnie rozwija się właśnie w tym kierunku – tłumaczy Marta Gorra z NBQ.

Trzy budynki i parking na ponad 250 miejsc

Zespół biurowy Fregata Park będzie składać się z 3 budynków, zapewniających ponad 15 tys. m2 powierzchni biurowej. Pięciokondygnacyjne biurowce mają spełniać ekologiczne wymogi certyfikatu BREEM na poziomie minimum very good. Zostaną wyposażone w kontrolę dostępu, monitoring i ochronę 24h. W standardzie będą też m.in. cichobieżne windy i klimatyzacja.

Na parkingu przewidziano ponad 250 miejsc postojowych z 4 stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Swoje zadaszone miejsca będą mieli również rowerzyści (80), którym udostępniona zostanie szatnia z prysznicami.

Jakie firmy się tam wprowadzą?

Najemcy sami zdecydują, czy potrzebują dużej przestrzeni open-space, czy może mniejszych pomieszczeń biurowych.

– Obecnie toczą się rozmowy na temat komercjalizacji obiektów z potencjalnymi najemcami. Aktualny projekt budynków zakłada wyłącznie funkcję biurową. Niemniej jednak zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzeni dopuszczają na tym terenie również funkcję usługową , a nawet handlową z powierzchnią sprzedaży do 2 tys. m2. Projekt jest na tyle elastyczny, że umożliwia swobodne wprowadzenie takich funkcji – mówi Marta Gorra.

Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę. Prace przy pierwszym budynku mają ruszyć w czwartym kwartale 2023 roku lub w pierwszym kwartale 2024 roku.