Dawny budynek Telekomunikacji Polskiej przy al. Wyzwolenia 70 w ostatnich miesiącach zmienił się w nowoczesny biurowiec Silver Office. Spółka Matys Investment ma jednak co do niego dużo szerzej zakrojone plany. Szczeciński inwestor chce stworzyć tam przestrzeń łączącą sektor biurowy, usługowy, hotelarski i mieszkalny. Jedną z pierwszych nowości będzie „Restauracja Telegraf”.

Mieszkańcom Szczecina zapewne dobrze znany jest przedwojenny gmach zlokalizowany przy rondzie Giedroycia, pomiędzy al. Wyzwolenia a ul. ks. Stanisława Staszica. Przede wszystkim z charakterystycznej placówki urzędu pocztowego, która działa tam „od zawsze”.

Najpierw wyremontowano wnętrza. Działa tam już ponad 100 firm

W pierwszej połowie 2023 r. obiekt zmienił właściciela, a nabywca – szczecińska spółka Matys Investment Sp. z o.o. S.K.A. - za cel postawiła sobie „ożywienie” budynku i nadanie mu nowoczesnego charakteru, przeznaczając jednocześnie cały obiekt pod wynajem.

Zmiany rozpoczęto od wnętrz. Budynek został postawiony z czerwonej cegły, która po jej odkryciu spod starego tynku idealnie skomponowała się z dominującymi we wnętrzu nowoczesnymi trendami stylistycznymi. Aktualne obłożenie wyremontowanych przez nowego właściciela części budynku (ok 6000 m2) sięga blisko 100%.

Funkcjonuje tu ponad 100 firm, m.in. kancelarie adwokackie, biura rachunkowe, szkoła tańca, salon fryzjerski, szkoły językowe, studio fotograficzne. Swoim najemcom obiekt zapewnia m.in. adaptację lokali do indywidualnych potrzeb klienta, całodobową recepcję, sale konferencyjne, parking, usługi wirtualnego biura. Obiekt dostępny jest całodobowo.

Przestrzeń biurowa się powiększy, a elewacja przejdzie modernizację

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na nowoczesne lokale biurowe właściciel postanowił przeznaczyć pod działalność biurową kolejną przestrzeń budynku. Już w te wakacje w ofercie dostępnych będzie 10 lokali biurowych o powierzchniach od 10 do 20m2, w standardzie premium, zaprojektowanych tak, aby wpisać się w gusta najbardziej wymagających najemców. Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą inwestor zachęca do rezerwacji lokali już na obecnym etapie.

Kolejnym etapem zmian będzie remont elewacji, która swoją stylistyką będzie nawiązywać do odrestaurowanego wnętrza budynku.

„Restauracja Telegraf” i wielofunkcyjny kompleks – „Stara Telekomunikacja”

Jednak na tym nie kończą się plany inwestora. Zamysłem właściciela obiektu jest bowiem, by adres Wyzwolenia 70 stanowił rozpoznawalny punkt na mapie Szczecina. Był nie tylko miejscem pracy, ale również spotkań towarzyskich, miejscem relaksu i odpoczynku. Pierwszym krokiem w realizacji tych planów jest otwarcie w budynku lokalu gastronomicznego pod nazwą „Restauracja Telegraf”.

Inwestor dysponuje wyjątkowo atrakcyjną przestrzenią na ten cel i otwarty jest na propozycje współpracy przy realizacji projektu. Szczegółowe informacje w tym zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 786 614 079

Zakrojone na szeroką skalę plany inwestora przewidują, że na przestrzeni kilku najbliższych lat Silver Office będzie nie tylko nowoczesnym biurowcem, ale kompleksową przestrzenią mixed-use pod roboczą nazwą „Stara Telekomunikacja”, łączącą sektor biurowy, usługowy, hotelarski i mieszkalny. Realizacja sektora mieszkalnego rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Każdy może zainwestować w ten projekt. Rusza sprzedaż akcji

Ambitne plany inwestora i dotychczasowy sukces w realizacji poszczególnych etapów zachęcają do inwestowania w akcje spółki. Z myślą o potencjalnych inwestorach spółka Matys Investment przygotowała ofertę zakupu akcji, których emisja wkrótce się rozpocznie. Osoby zainteresowane inwestowaniem mogą zapisać się do alertu inwestora - https://silveroffice.emiteo.pl/.

Osoby zainteresowane najmem powierzchni mogą zapoznać się z ofertą na żywo (umawianie terminów pod nr tel. 451 004 473) oraz za pośrednictwem strony www.silveroffice.pl.