spotkania

Szczecińskie Spotkanie z Azją: Tsuchiya - sztuka driftu

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 14.09.2019
O której godzinie?
15:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
14 września 2019 roku o godzinie 15:00 w bibliotece Promedia odbędzie się jedenasta edycja Szczecińskiego Spotkania z Azją. Wydarzenie jest organizowane przez organizację pozarządową - Szczeciński Klub Azji i skierowane jest do wszystkich mieszkańców Szczecina oraz okolic. Wstęp darmowy.

 

Najbliższe (14 września) Szczecińskie Spotkanie z Azją będzie już jedenastą edycją cyklicznych spotkań, podczas których przybliżamy mieszkańcom naszego miasta wybrane zagadnienia związane z kulturą Azji. Ostatnia odsłona, która była poświęcona Turcji, przyciągnęła ponad 70 uczestników. W trakcie spotkania będzie okazja skosztować azjatyckiej herbaty.

Temat spotkania: Tsuchiya - sztuka driftu

Historia i początki powstawania japońskich technik jazdy z wykorzystaniem poślizgu kontrolowanego, potocznie zwanych „driftem”. Techniki jazdy, które zaowocowały powstaniem dyscypliny sportów motorowych, stworzyły powszechnie dzisiaj znany obraz subkultury ulicznych ścigantów, podniosły popularność japońskiej motoryzacji na całym świecie oraz wpłynęły na stworzenie wielu utworów kultury popularnej.

W czasie spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z genezą technik jazdy, ich zastosowaniem na świecie oraz różnicami pomiędzy kulturą wyścigów w odróżnieniu do Europy i Stanów Zjednoczonych, a także wpływ japońskich technik na resztę świata. Przytoczone zostaną także podstawowe pojęcia związane z techniką jazdy oraz najpopularniejsze pojazdy stosowane w drifcie, zarówno te używane od początków w Japonii, jak i te najczęściej używane na świecie po wypromowaniu sportu i technik jazdy poślizgu kontrolowanego.

Ponadto przedstawione zostaną ciekawostki związane z kulturą ulicznych wyścigowców, znane z różnych utworów literackich, produkcji filmowych czy gier wideo. Przedstawione zostaną najbardziej znane przedmioty oraz obiekty kultury popularnej, powstałe w związku z kulturą „driftu” lub będące nią bezpośrednio inspirowane.

Prelegent

Kacper „Śmigacz” Maślach, student Uniwersytetu Szczecińskiego, zawodowo ratownik wodny/żołnierz rezerwy, z zamiłowania podróżnik-majsterkowicz, wielki fan klasycznego kina akcji oraz motoryzacji. Członek Szczecińskiego Klubu Azji, pasjonujący się azjatycką motoryzacją, głównie motocyklami.

Szczeciński Klub Azji

Szczeciński Klub Azji jest inicjatywą, która łączy miłośników kultur azjatyckich ze Szczecina i okolic. Celem stowarzyszenia jest poszerzanie swoich horyzontów oraz dzielenie się posiadaną wiedzą z mieszkańcami Szczecina, równocześnie wzbogacając życie kulturalne miasta. Szczeciński Klub Azji organizuje cykliczne wydarzenia, takie jak Dzień z Azją oraz Szczecińskie Spotkania z Azją. Równocześnie wspierając inne kulturalne wydarzenia w naszym mieście. W 2019 roku Klub wsparł swoją obecnością między innymi 18. Spotkanie “Pod Platanami”, ArtFestiwal, Akademię Przyszłości oraz Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję