Podczas Kongresu Dealerskiego w Łodzi, szczecińska Kia Polmotor została uznana za najlepszego dealera marki Kia w Polsce. – Konkurencja była naprawdę mocna, blisko 60 dealerów, również z dużo większych ośrodków. Cieszę się bardzo, że to właśnie w Szczecinie jesteśmy numerem jeden. To docenienie wieloletniej pracy całego naszego zespołu – mówi Konrad Kijak, dyrektor marki Kia Polmotor.

Grupa Polmotor to salony samochodowe z ofertą sześciu marek, posiadająca swoje salony w Szczecinie i Koszalinie. Markę KIA Polmotor świetnie znają uczestnicy wielu sportowych wydarzeń, Sanprobi Bieg Kobiet, Memoriału Maniaka, młodzi tenisiści rozwijający talent w specjalistycznej hali przy kortach na Wojska Polskiego (jest jej sponsorem tytularnym) czy fani kibicujący lekkoatletom z regionu: Piotrowi Liskowi, Patrykowi Dobkowi i do niedawna Marcinowi Lewandowskiemu (od lat pomaga w rozwoju ich karier).

Inicjatywy społeczne i dbałość o każdego klienta

– Jesteśmy firmą stuprocentowo ze Szczecina i bardzo mocno czujemy się związani z miastem. Dlatego tak chętnie angażujemy się w lokalne działania społeczne. Wspieramy różne inicjatywy kulturalne, biznesowe i sportowe. Sam trenowałem kiedyś lekkoatletykę, w nieistniejącym już dzisiaj klubie Budowlani, i tak naturalnie wyszło, że sport jest dla nas bardzo ważny. Ale organizujemy też np. Eska Business Party by Grupa Polmotor – jedno z największych wydarzeń biznesowych w województwie zachodniopomorskim. Gościliśmy na nim ostatnio w naszym salonie prawie tysiąc osób – opowiada Konrad Kijak.

Działalność społeczna i wszystkie inicjatywy pozasprzedażowe na pewno również miały znaczenie przy przyznawaniu nagrody przez Kia Polska. Podstawą była jednak ocena codziennej działalności dealerskiej.

– Myślę, że duże znaczenie miało nasze indywidualne podejście do klienta. W wielu miejscach każdy klient traktowany jest po prostu jako kolejna osoba odwiedzająca salon. My staramy się w sposób szczególny o niego zadbać, dopieścić i pilnować, żeby czuł się zadowolony – podkreśla Konrad Kijak.

„Na pewno nie zwolnimy tempa”

Wyróżnienie jest szczególnie cenne i motywujące, bo przyznane za rok 2022, który był bardzo trudnym czasem również dla branży samochodowej. Wyzwań z pewnością nie zabraknie jednak również w czasie najbliższych miesięcy.

– Na pewno nie zwolnimy tempa. Chcemy dalej podkreślać swoją obecność na rynku zachodniopomorskim, jako mocny dealer, który nie tylko sprzedaje auta, ale również robi coś dobrego w przestrzeni społeczno-sportowej. Mamy dużo pomysłów. Mogę zdradzić, że jako Grupa Polmotor zaczniemy wkrótce współpracę z kolejnym bardzo znanym sportowcem – mówi Konrad Kijak.

Szczegółowe informacje o ofercie KIA Polmotor można znaleźć na stronie: www.kia.polmotor.pl