Po gałkę słynnej słonej pistacji mieszkańcy zjeżdżają tutaj z najodleglejszych zakątków Szczecina. W ofercie znajdziemy też tradycyjną śmietankę, czekoladę i truskawę produkowaną wyłącznie ze świeżych owoców, ale i zaskakujące połączenia smakowe np. z gorgonzolą. Szczecinianie tak pokochali urokliwe położoną lodziarnię, że o jej otwarcie dopytują już w lutym. Dla wszystkich stęsknionych mamy dobrą wiadomość – LODY Słowackiego nowy sezon rozpoczynają już w tę sobotę, 13 kwietnia!

Kameralna lodziarnia przy ul. Słowackiego 14 w ciągu dwóch sezonów skradła serca mieszkańców, którzy z niecierpliwością wyczekiwali jej ponownego otwarcia. – Pierwsze pytania o to, kiedy wracamy, pojawiały się już w lutym – przyznają właścicielki. – W marcu klienci pytali o to regularnie. Ogłaszamy, że powracamy już w ten weekend, po części ze względu na pytania, ale i przepiękną pogodę.

Oficjalne otwarcie sezonu w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 12:00.

Powrót wyczekiwanych klasyków i nowe intrygujące smaki

Lody rzemieślnicze produkowane są na miejscu przez właścicielki, które bazują na sezonowych owocach i wysokiej jakości składnikach. W tym sezonie LODY Słowackiego codziennie będą oferować osiem smaków, w tym pięć stałych, tzw. bazowych. To czekolada, truskawa (na mleku bez laktozy), śmietanka, słona pistacja oraz sorbet malina z miętą.

– Nasza lodziarnia słynie z lodów o smaku słonej pistacji, sprzedają się one u nas absolutnie najlepiej. Biją na głowę wszystkie inne, w tym śmietankę, która na świecie jest najpopularniejsza – przyznają właścicielki.

Pozostałe trzy smaki z oferty będą się regularnie zmieniać. – Na otwarciu pojawi się smak, którego jeszcze u nas nie było. Na pewno będzie też propozycja skierowana do dzieci – zdradzają.

Właścicielki mają głowy pełne pomysłów na nowe połączenia smakowe. – W zeszłym sezonie udało nam się zrobić lody z gorgonzolą, o które prosili nasi goście i większość z nich była pozytywnie zaskoczona. Trzeba jednak pamiętać, że to tak nieoczywiste połączenie i trzeba je mocno rotować z innymi – zaznaczają. – W głowach mamy bazę połączeń smaków, których nie udało się jeszcze użyć w poprzednich sezonach, a które są mniej złożone, ale równie ciekawe. W tym sezonie na pewno pojawi się matcha. Jest też szansa na lody o smaku Rafaello.

Wracają z dawką nowej wiedzy

To, że lokal w sezonie zimowym jest nieczynny, wcale nie oznacza, że właścicielki nie pracują nad kolejnymi koncepcjami.

– Jesteśmy dość krótko na szczecińskim rynku, ale poprzeczkę od samego początku postawiłyśmy wysoko, same produkując lody – mówią. – Zima to czas na udoskonalanie receptur, zgłębianie tajników rzemiosła lodziarskiego, by nasze smaki były jeszcze lepsze.

LODY Słowackiego przy ul. Słowackiego 14 zapraszają na otwarcie w sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 12:00. Lokal będzie czynny codziennie w godz. 12:00-20:00 aż do końca września.

Drugi punkt spod szyldu LODÓW Słowackiego zlokalizowany jest w samym centrum miasta przy ul. Krzywoustego 6. Jego otwarcie zaplanowano dwa tygodnie później – w sobotę, 27 kwietnia.

https://www.facebook.com/lodyslowackiegoszczecin