W raporcie Business Environment Assessment Study (BEAS) Szczecin znalazł się jako miasto na drugim miejscu w rankingu najlepszych miejsc do życia w Polsce (za Olsztynem). Gdy podobnie klasyfikowane są poszczególne osiedla, na czele w Szczecinie najczęściej jest Warszewo. – Cały czas słyszymy pytania o mieszkania właśnie na tym osiedlu. A przy wyborze nieruchomości lokalizacja jest kluczowa – mówi Krystian Surmacz z Marina Developer.

„Miasto posiada bogatą ofertę kulturalną oraz przyjazną mieszkańcom przestrzeń miejską” – czytamy o Szczecinie w opublikowanym w kwietniu raporcie firm Antal i Cushman & Wakefield, przygotowanym we współpracy z Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcy RP, Pro Progressio oraz Vastint. Autorzy raportu chwalą nasze miasto również za dużą ilość zieleni i nagradzaną w konkursach architektonicznych Filharmonię.

Mieszkańcy cenią bezpieczeństwo, wysoki standard i bliskość zieleni

Najbezpieczniejsze, najczystsze oraz najbardziej zadbane – to już opinie konkretnie o Warszewie. Pochodzą z raportu przygotowanego przez serwis Otodom, w którym o zaletach i wadach swoich osiedli opowiadali sami mieszkańcy. Akurat Warszewo jest na szczycie większości podobnych rankingów.

– Wszyscy doceniają jego położenie w pobliżu Puszczy Wkrzańskiej i wysoki standard powstającej tam zabudowy mieszkaniowej. Szczególnie atrakcyjna jest lokalizacja w otoczeniu zieleni, tuż przy nowym Parku Warszewo-Podbórz – podkreśla Krystian Surmacz.

„Już podczas projektowania zakładaliśmy, że to będzie wyjątkowe miejsce”

Właśnie tam Marina Developer wybudował „Apartamenty 101”. To część kameralnego osiedla z niską zabudową, zaprojektowanego przez szczecińską pracownię Dedeco. Jego nazwa nie jest przypadkowa, bo powstały tam wyłącznie duże mieszkania, trzy- i czteropokojowe.

Co je wyróżnia? Można to pokazać na przykładzie wciąż dostępnego w sprzedaży czteropokojowego mieszkania nr 17 o powierzchni 114 m2.

– Już podczas projektowania zakładaliśmy, że będzie wyjątkowe miejsce, i to z kilku powodów – opowiada przedstawiciel Marina Developer. – Z wszystkich okien jest widok na park, a do tego przygotowaliśmy dla przyszłych mieszkańców dwa balkony. Wnętrza są ponadprzeciętnie wysokie. Mimo że to ostatnie piętro, nie ma tam utrudniających codzienne życie skosów. Do tego zadbaliśmy o najwyższy w Szczecinie standard wykończenia. Nie tylko samego mieszkania, ale też części wspólnych.

Dla osób szukających komfortowego mieszkania na całe życie

Mieszkanie wyposażone jest między innymi w klimatyzację (salon i główna sypialnia), ogrzewanie podłogowe, cyrkulator wody użytkowej i inteligentny system sterowania.

– Daje pełne możliwości aranżacyjne. Optymalnie może urządzić się tam zarówno jedna osoba, jak i rodzina z dwójką dzieci. Na takie mieszkania decydują się raczej osoby szukające czegoś komfortowego na całe życie – podkreśla Krystian Surmacz.

W cenie mieszkania jest komórka lokatorska. Na podłogach w częściach wspólnych znalazł się naturalny kamień i wykładzina. Ściany wyłożone są płytką klinkierową i płytą z naturalnym fornirem oraz kamieniem naturalnym. Część ścian pokrywają lustra, balustrady mają drewniane uchwyty, a same wykonane są ze stali nierdzewnej. Są też personalizowane panele wywoływania windy.

Więcej miejsc parkingowych niż mieszkań. I rowerownia z warsztatem

„Apartamenty 101” wyróżnia liczba miejsc parkingowych. Jest ich ponad dwukrotnie więcej niż mieszkań, co jest rzadko spotykane przy inwestycjach deweloperskich. W hali garażowej wyznaczono 28 miejsc postojowych, do tego dochodzi 17 garaży zewnętrznych (wszystkie przystosowane do ładowania pojazdów lektrycznych) i kilkanaście miejsc przed budynkiem.

Pomyślano też o rowerzystach. I to nie tylko o miejscu do zostawienia jednośladów. Częścią rowerowni jest bowiem niewielki warsztat.

– Kiedy chcemy podnieść dziecku siodełko, czy dokręcić koło, to nie trzeba jechać do serwisu. Zadbaliśmy jako deweloper, żeby na miejscu był niewielki warsztat z wyposażeniem pozwalającym na wykonanie wszystkich podstawowych prac – mówi Krystian Surmacz.

Zieleni nigdy za wiele

Mimo, że „Apartemnty 101 powstały tuż przy parku, to i tak obok budynku pojawiła się nowa zieleń – wiśnie kanzan, cyprysy i laurowiśnie. Jest też własny plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami i nawierzchnią tartanową.

Więcej informacji o inwestycji na stronie: https://marina-developer.pl/apartamenty-101/.