– Była moc, była olbrzymia energia, przedsiębiorcy chcą się uczyć, rozwijać i budować synergiczne zespoły. Dużo się od siebie dzisiaj nauczyliśmy – mówiła Sylwia Królikowska, jedna z prelegentek Szczecin Biznes & HR, tuż po zakończeniu wydarzenia. 24 maja 2023 w sali konferencyjnej hotelu Courtyard by Marriott w Szczecinie biło biznesowe serce miasta. Kilkunastu prelegentów, ponad 200 uczestników konferencji i najważniejsze dla przedsiębiorców tematy. – Jestem bardzo usatysfakcjonowana, bo wiedza, jaką przekazywali dzisiaj nasi prelegenci, na pewno przyda się praktycznie we wszystkich firmach – mówiła Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektor zarządzająca LSJ HR Group.

„Zaprosiliśmy osoby, które swoją historią i wiedzą mogą tchnąć w naszych przedsiębiorców nową energię i nowe pomysły”

Szczecin Biznes & HR to jedno z najważniejszych networkingowych wydarzeń w naszym mieście. 

– Moją ambicją było stworzenie w Szczecinie wydarzenia, którego nie powstydziłaby się Warszawa. W tym roku zaprosiliśmy najbardziej rozchwytywanych menadżerów i przedstawicieli świata biznesu, którzy podzielili się z naszymi przedsiębiorcami swoimi obserwacjami na temat obecnego rynku pracy. Dużo mówimy o niepewności, o tym, że młode pokolenie wchodzące na rynek pracy jest inne, trudno się z nimi pracuje, ale my dzisiaj nie narzekaliśmy, tylko szukaliśmy rozwiązań i pomysłów – mówi Katarzyna Opiekulska-Sozańska.

Jak zapowiedziała, w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konferencji. – Może będziemy bardziej skupieni na części „biznes”, a mniej na „HR”? Jeszcze musimy to wszystko zaplanować i przemyśleć. Na pewno takie konferencje są potrzebne w Szczecinie i jestem z tego projektu bardzo dumna – dodaje.

Prelegenci podzielili się cenną wiedzą i doświadczeniem

Szczecin Biznes & HR otworzyło wystąpienie jednego z najbardziej rozchwytywanych menadżerów na polskim rynku, czyli CEO Lotte Wedel Macieja Hermana. Następnie głos zabrał prof. Witold Orłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych ekspertów gospodarczych w Polsce.

Sylwia Królikowska, trenerka biznesu porwała wszystkich uczestników wydarzenia swoją energią i spostrzeżeniami dotyczącymi młodego pokolenia.

– Mówiłam o tym, że do lamusa odchodzi tzw. „folwarczny system zarządzania”. Jeżeli chcemy, by pracownicy mieli odpowiednie zachowania, to pracownicy muszą mieć dobry wzór, my musimy być tym dobrym wzorem – przekonywała Królikowska.

Sebastian Kotów mówił o zarządzaniu w firmach i realnym podejściu do potencjału, który ma nasza firma i nasze produkty.

– Najgorszą rzeczą, jaka może zdarzyć się przedsiębiorcy, to myślenie życzeniowe. Wydaje nam się, że coś „powinno się stać”, a nie zawsze tak jest. Na prawdzie można budować, a na iluzjach można błądzić. Takie spotkanie to dla niektórych jeden dzień w roku, kiedy można się zatrzymać, porozmawiać i wymienić doświadczeniami – mówił trener.

Nie da się jednak rozmawiać o zarządzaniu zespołami bez osadzenia tematu w trudnych realiach gospodarczych, w jakich działa obecnie biznes.

– Żyjemy w czasach szybko zachodzących zmian. Musimy dostosować swój sposób zarządzania firmą i obserwować rynek ciągle i na bieżąco. Sytuacja gospodarcza ma wielki wpływ na nasz biznes, musimy dostosowywać się do zmian, być na bieżąco, obserwować trendy. Mówiłem dzisiaj o przywództwie oraz zarządzaniu niepewnością i niejasnością – mówił Robert Kozak, dziennikarz, mówca i trener.

Patronem medialnym wydarzenia był portal wSzczecinie.pl.