koncerty

Super Girl Romantic Boys

foto: Eliza Kos | materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 28.06.2019
O której godzinie?
20:00
Za ile?
25 zł
Opis wydarzenia
Ostatnia czerwcowa odsłona cyklu Tego Słucham przynosi występ Super Girl Romantic Boys, legendarnej polskiej kapeli końca lat ’90 i początków ’00. Koncert odbędzie się w piątek 28 czerwca, tym razem na ul. Kolumba 5 w klubie Jambar. Po koncercie dźwięki pogra CLVN z Local Disco Allnighter.

 

Super Girl Romantic Boys wyprzedzili epokę wielkiego medialnego powrotu kultury lat 80-tych i szli w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

Zaczynali w Warszawie końca lat 90-tych. Zainspirowani retro dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję do squatów stolicy, lecz niedługo później wymienili adapter Unitra na zabawkowy syntezator CASIO. Pierwsze koncerty przypominały istne tornado: nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność.

Ich debiutancki album przez dekadę krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal. Dopiero w 2013 roku materiał ukazał się oficjalnie jako „Miłość z tamtych lat” (Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki - melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Dotyczy to również tekstów - utrzymanych w stylistyce polskich lat 80-tych, lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił "zimny blask sztucznych miast".

SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej „eightiesowej” stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich dzisiejsze dokonania najlepiej opisuje określenie post new romantic. SUPER GIRL ROMANTIC BOYS to: Kostja – wokal, syntezator, sekwenser, Ewik – wokal, Lordmih – gitara.

Będzie to 111. odsłona cyklu Tego Słucham. Tym razem organizowana przez kolaborację TegoSlucham.pl, P1 Kolektyw, Upside Art i klubu Jambar.

SGRB to:

Kostja - wokal, syntezator, sekwenser

Ewik – wokal

Lordmih – gitara

 

Super Girl Romantic Boys

Jambar, ul. Kolumba 5

bilety: 25 PLN

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/711938072559005/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję