Ilustruje historię szczecińskiej komunikacji i ma 60 metrów kwadratowych. Mowa o nowej ilustracji, która powstała na bramie zabytkowego magazynu rowerów miejskich BikeS. Do jej powstania młodzi artyści zużyli 20 litrów farby w 30 różnych kolorach.

Wielkoformatowa ilustracja została wyłoniona w konkursie miejskiej spółki NiOL, który wygrał Olgierd Szopiński, student Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W pracy pomagali mu Błażej Miliwek i Bartosz Repiński (z którymi wspólnie tworzy Kolektyw Basgrow Studio) oraz Filip Prec z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

Jak przyznali twórcy, największym wyzwaniem było uchwycenie i zachowanie proporcji projektu. W tym przypadku mogli jednak skorzystać z technicznej pomocy. Przy użyciu programu graficznego projekt został zeskalowany oraz przetworzony w siatkę jasnych linii na czarnym tle. Potem, z pomocą rzutnika, został przeniesiony na bramę i odwzorowany markerami.

Magazyn przy ul. Piotra Skargi 20 powstał pod koniec XIX wieku. Kiedyś mieściła się w nim zajezdnia tramwajów konnych, potem elektrycznych, a obecnie pełni funkcję magazynu dla miejskich rowerów BikeS. 

[1/11] Brama przed malowaniem
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[2/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[3/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[4/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[5/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[6/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[7/11] Czyszczenie bramy przed malowaniem
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[8/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[9/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[10/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL
[11/11]
AUTOR ZDJĘCIA: NiOL