Na stronie Teatru Polskiego dostępny jest bogaty repertuar na wrzesień i październik. Przed nami aż 4 premiery, tysięczny spektakl „Mayday” i benefis Krzysztofa Materny.

We wrześniu w repertuarze Teatru Polskiego w Szczecinie zaplanowano dwie nowości. Pierwszą z nich jest dramat Gombrowicza „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Grzegorza Brala (na Scenie Szekspirowskiej) – sceniczna groteska i zarazem satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę. Premiera już 16 września, pokazy przedpremierowe od 14 września. 

Drugi premierowy tytuł to „Bukartyk – fatalny przykład dla młodzieży” (na Scenie im. Jana Banuchy) – spektakl w reż. Adama Opatowicza będący rodzajem komentarza polskiej rzeczywistości oraz instruktażu zachowań obywatelskich. Premiera 24 września. 

Wyczekiwany musical, premiera i benefis Materny

W październiku na Scenie Włoskiej zobaczymy jeden z najgłośniejszych musicali świata – „Cabaret”. To z niego pochodzą znane utwory jak „Mein Herr” czy „Maybe this time”. Ponad 30-osobowa obsada aktorska i blisko 20 muzyków na scenie przeniosą widzów w berliński klimat lat trzydziestych ubiegłego wieku. Premiera 14 października. 

Z kolei na Scenie Kameralnej zagości „Alei Zasłużonych” w reżyserii Krzysztofa Materny. – Będzie to sztuka naszego wybitnego poety Jarka Mikołajewskiego pod tytułem „Aleja Zasłużonych” o pisarce, która poszła załatwić sobie darmowy pochówek – mówi Materna.

Premierę zaplanowano 27 października. 

Teatralny tekst Mikołajewskiego był wystawiany w krakowskim Teatrze Bagatela (reż. Dariusz Starczewski), a swoją prapremierę miał w warszawskim Teatrze Polonia (reż. Krystyna Janda).

Co więcej, w październiku w Teatrze Polskim Krzysztof Materna będzie świętował swój benefis, podczas którego wystąpią znamienici goście, w tym m.in. Magdalena Cielecka, prof. Jerzy Bralczyk czy Leszek Możdżer. To już 28 października.

Tytuł, który przetrwał na scenie ponad 20 lat

„Mayday” to jedna z najlepszych komedii na świecie, farsa, która w Teatrze Polskim gości już 24 lata i została zagrana 999 razy. 7 października historię pechowego taksówkarza-bigamisty widzowie obejrzą po raz tysięczny! To ewenement pośród nie tylko polskich teatrów. Na scenie obsada, którą pokochała publiczność, wśród niej niezastąpiony Adam Dzieciniak.

O tym, że szczecinianie wyczekują wielkiego powrotu tego tytułu, może świadczyć fakt, że bilety na 1000. spektakl zostały wyprzedane. Nic jednak straconego – do końca października przedstawienie będzie wystawiane jeszcze kilkukrotnie.

Szczegółowy repertuar dostępny na stronie https://www.teatrpolski.eu/repertuar?l=0