koncerty

Sönke Meinen, światowy fenomen fingerstyle na żywo w Szczecinie

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 15.03.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
50 - 65 zł; bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Sönke Meinen pomimo młodego wieku zdołał wspiąć się na najwyższe muzyczne szczyty, co bywa udziałem bardzo nielicznej grupy wykonawców! W swojej muzyce łączy z absolutną wirtuozerią takie gatunki jak jazz, muzykę ethno, pop i klasyczną! W środowisku gitarowym uznawany jest za absolutnie pierwszoligowego "gracza",co szczególnie cieszyć powinno publiczność, że jest on wybitnie "scenicznym zwierzęciem", ponieważ to właśnie scena jest jego najbardziej ulubionym środowiskiem! 

Od pierwszych występów Sönke Meinen zdobył całą masę nagród, których ukoronowaniem było otrzymanie w 2016 roku nagród na dwóch największych międzynarodowych konkursach gitarowych: "Guitar Masters" (pierwsza nagroda) i "European Guitar Award" (nagroda sponsoringowa). Australijska legenda, gitarzysta Tommy Emmanuel przedstawia Sönke Meinen jako "jednego z najbardziej kreatywnych gitarzystów na światowej scenie"!

Sönke Meinen urodził się w Niemczech w Aurich, we Wschodniej Fryzji, w 1991 roku, a nauki pobierał w "College of Music" w Dreźnie, gdzie współpracował ze znakomitymi muzykami takimi jak Thomas Fellow, Stephanem Bormannem czy Reentko Dirks. Od ukończenia studiów w 2017 roku występuje na całym świecie, nie tylko na koncertach solowych, ale także z gitarzystą Philippem Wiechertem, duńskim wirtuozem skrzypiec Bjarke Falgren oraz wokalistką jazzową Anną-Lucią Rupp.

Oprócz działalności koncertowej jako gitarzysta, jest Sönke również inicjatorem Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego "Freepsum", który co roku odbywa się od 2011 roku w Niemczech.

Organizator: SZOK - Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna

Bilety: 50-65 zł w przedsprzedaży dostępne online na www.bilety.fm i w punktach stacjonarnych: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście "I" oraz CIT - Centrum Informacji Turystycznej, Pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon na Alei Kwiatowej) oraz w dniu koncertu w DK „13 Muz”.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję