Akcję sprzątania chodników Sławomir Nitras rozpoczął w niedzielny wieczór od chodnika przy ul. Rayskiego. Wszystko transmitowane było na facebookowym profilu posła (akcję oglądało jednocześnie ok. pół tysiąca osób).

Dziś kandydata na prezydenta Szczecina w akcji mogli sfotografować i nagrać dziennikarze. Podczas specjalnej konferencji prasowej czyszczony był chodnik przy ul. Wyszyńskiego.

– Mieszkańcy Szczecina domagają się sprzątania miasta, dlatego że Szczecin w porównaniu z innymi miastami jest bardzo źle sprzątany – mówił Sławomir Nitras. Zaznaczał, że w Szczecinie sprzątane są tylko główne ulice w samym centrum miasta, w okolicy magistratu.

Jak mówił, wynajęta maszyna służy jedynie do utrzymywania w czystości ulic i chodników, a w Szczecinie potrzebne jest gigantyczne sprzątanie. – Tych ulic nikt nie mył od lat – stwierdził Nitras.

To jest akcja tygodniowa, sprzęt został wynajęty za 250zł netto/dzień (do prowadzenia tego pojazdu potrzebne jest prawo jazdy kategorii B). Każdy może zgłosić ulicę do posprzątania pod specjalnym numerem tel. 665 702 975.

– Pewnie, że to jest symbol, ale chcielibyśmy umyć kilka ulic - zaznaczał Nitras.

Sławomir Nitras to oficjalny kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Szczecina. Swojego kandydata Dawida Krystka zgłosiło także SLD.