Simplenudity - wystawa fotografii Kamila Macioł

Gdzie?
Galeria Odra Zoo, ul. Koński Kierat 16
Kiedy?
Czwartek, 23.05.2013
O której godzinie?
22:00
Do kiedy?
Czwartek, 06.06.2013
Do której godziny?
21:00
Za ile?
wstęp wolny
Opis wydarzenia
Kamil Macioł (AFRP) (ur. 26.03.1979 r. w Szczecinie) - fotografią zajmuję się od 1996 roku, główna sfera zainteresowań to portret. Jestem absolwentem VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W latach 1998-2000 uczęszczałem do Pomaturalnego Studium Reklamy. W roku 1999 w kawiarni artystycznej Piano, odbyła się moja pierwsza wystawa indywidualna pt: „Femme Fatale”, której kuratorem był Pan Leszek Kurpiewski (AFRP, zdfp, honSTF)

Studium Reklamy ukończyłem robiąc dyplom pod kierunkiem Pana Leszka Kurpiewskiego). Wynikiem dyplomu była wystawa pt. „ Portret eteryczny”, złożona z prac analogowych wykonanych techniką „sandwich” w formacie 30x40.

Po ukończeniu szkoły pracowałem jako laborant w ciemni kolorowej w szczecińskim zakładzie fotografii reportażowej „Fotopraktyka”, którego właścicielem do chwili obecnej jest Pan Juliusz Samborski. W międzyczasie rozpocząłem naukę w Wyższym Studium Fotografii „AFA” we Wrocławiu. Tam też zetknąłem się z wykładowcami takimi jak Natalia Lach Lachowicz, Zdzisław Jurkiewicz, prof., Mirosław Araszewski czy też dr. Piotr Komorowski. Podczas studiów biorę udział w zorganizowanej przez prof. Araszewskiego wystawie zbiorowej jego pracowni fotografii klasycznej pod tytułem "4xPFK", która ma miejsce w Galerii Domek Romański we Wrocławiu. Dyplom kończący szkołę robię również u tego wykładowcy.

Od 2006 roku prowadzę w szczecinie Studio Fotograficzne Migawka zajmujące się fotografią ślubną oraz reklamową. Od roku 2009 prowadzę również kursy fotograficzne z zakresu podstaw fotografii cyfrowej oraz pracy w studiu w stylu fashion i glamour www.kursyfotograficzne.eu. roku 2011 w szczecinie w galerii Galeria Fotografii, ul. Monte Cassino 5, odbyła się moja kolejna wystawa indywidualna pt. „Man's faces” , odbitki srebrowe na formacie 50x60. Obecnie pracuję analogowo na aparatach Mamiya RZ67 oraz Moskwa 5 nad moimi projektami „Simple Nudity”, "Dualizm" oraz „Miasteczko” zdjęcia wykonywane właśnie mamiyą kopiowane są na papier barytowy format 30x40.

Od roku 2012 członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysta Fotografik.

Od 2012 prowadzę Bańskie Koło Fotograficzne „Zoom” działające przy Międzynarodowe Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach. Mimo iż koło działa dopiero od kwietnia ma już na swoim koncie pierwszą wystawę pt: „ Bańskie krajobrazy”, która odbyła się 15.06.2012 roku w ramach festiwalu „Filmy do Bani”.

Wystawy:

1999 - „Femme Fatale” – wystawa indywidualna kawiarnia artystyczna Piano Szczecin

2000 - „Portret eteryczny” – wystawa indywidualna kawiarnia na Kuńcu korytarza Szczecin

2002 - „4xPFK” – wystawa zbiorowa z pracowni prof. Araszewskiego Galeria Domek Romański Wrocław

2004 - "Portret męski" wystawa dylomowa Galeria Design Wrocław

2011 - „Man's faces” - wystawa indywidualna Galeria Fotografii Fotart Szczecin

2012 - „Miasteczko” – wystawa indywidualna Kaplica św. Jerzego Banie

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję