W wyniku rutynowej kontroli sklepów oferujących artykuły erotyczne zabezpieczono preparaty, które mogą być uznane w Polsce za niedopuszczone do obrotu. Niektóre z nich mogą być nawet niebezpieczne dla życia i zdrowia.
Kontroli dokonali policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Co jakiś czas sprawdzamy te sklepy w porozumieniu z Inspekcją Sanitarną i Farmaceutyczną – powiedziała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji podkomisarz Katarzyna Legan.

Okazało się, że aż 125 produktów oferowanych przez 3 skontrolowane sex shopy nie posiadało atestu. Były to różnego rodzaju kremy, żele, tabletki i drażetki. W ich składzie mogą się znajdować substancje, które wykorzystywane są do celów leczniczych i handel nimi jest zabroniony. Na niektórych produktach nie ma polskich opisów lub żadnych informacji o  ich składzie. Inne są natomiast opatrzone informacją, że nie mogą być sprzedawane na terenie kraju producenta.

Pracownic sklepów zostali już przesłuchani. Dalsze postępowanie będzie prowadzone przez właściwe Komisariaty w Śródmieściu, Niebuszewie i Pogodnie. Wiadomo, że za handel preparatami uznanymi za lecznicze grozi do 2 lat pozbawienia wolności lub grzywna.