Blisko czterdziestu wystawców prezentowało swoje oferty podczas targów pracy organizowanych kolejny raz przez Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego w Hotelu Novotel w Szczecinie. Pracodawcy byli gotowi do podjęcia bieżącej rekrutacji. Jak mówi prezes ZPPZ Anna Kornacka, przedsiębiorcy są zdeterminowani, by pozyskać specjalistów do pracy i są gotowi oferować coraz wyższe wynagrodzenia i coraz szersze pakiety benefitów. Frekwencja podczas targów była bardzo duża, nie brakowało ani osób młodych, ani doświadczonych.

3% bezrobocia w Szczecinie. Tutaj rynkiem zdecydowanie rządzi pracownik

Bezrobocie w Szczecinie wynosi niespełna 3%, to oznacza, że zdecydowanie mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a nie pracodawcy. W obecnych czasach na targach pracy możemy dostrzec zdecydowanie większą liczbę wystawców niż osób gotowych do zmiany lub podjęcia pracy. Mimo tej sytuacji rynkowej środowe Targi Pracodawców organizowane przez Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego cieszyły się dużym zainteresowaniem.

– Podczas naszych targów pracowników szukają zarówno firmy przemysłowe, jak i usługowe, naprawdę różnorodność jest ogromna. Obecnie mamy na targach wielu wystawców, którzy pierwszy raz biorą udział w wydarzeniu tego typu, co uważam za duży komplement dla nas jako organizatorów – mówi Anna Kornacka, Prezes ZPPZ. – Jesteśmy w czasie rynku pracownika, więc pracodawcy bardzo starają się nie tylko, żeby pozyskać, ale i zatrzymać pracownika i zminimalizować rotację. Standardem są pakiety sportowe czy prywatne ubezpieczenie. Spotykamy oferty dotyczące dbania o urodę, jak np. karnety do salonów kosmetycznych. Pracodawcy proponują także bilety do kina czy karnety do teatru – dodaje.

Blisko 40 wystawców i setki ofert pracy

W targach wzięło udział blisko 40 wystawców. Wśród nich obecne były między innymi takie firmy, jak wiodący producent łopat do turbin wiatrowych LM Power Wind:

– Od dłuższego czasu zatrudniamy w wielu obszarach działania naszej firmy. Potrzebujemy koordynatorów ds. optymalizacji procesów produkcyjnych, mechaników, techników do serwisowania łopat, techników infrastruktury, kierowników zmian. Z kilkoma osobami dzisiaj umówiliśmy się na rozmowy, udało nam się tutaj spotkać ciekawych ludzi. Wszystkich zapraszamy do aplikowania na wolne stanowiska, bo rekrutacja jest prowadzona na bieżąco - mówi Klaudia Krzemińska, specjalista ds. wizerunku i HR.

Pracę podczas wydarzenia organizowanego przez Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego znaleźć mogli nie tylko fachowcy z zakresu prac technicznych czy budowlanych, ale i osoby zajmujące się hotelarstwem, gastronomią czy usługami. Nie brakowało także propozycji dla specjalistów, np. informatyków czy księgowych.

– Szukamy specjalistów z zakresu kadr i płac czy księgowości. Szukamy osób z doświadczeniem, ale i osób chętnych do nauki i rozwoju. Jeżeli ktoś chce zmienić kierunek swojej kariery to serdecznie zapraszamy – mówi Sebastian Goschorski z firmy RSM Polska.

W wydarzeniu wzięły też udział tak znane przedsiębiorstwa jak np.: Leroy Merlin, Netto, DB Port Szczecin, Concentrix, Amazon, GBS Bank, Novotel, Biedronka, Deloitte, RTV Euro AGD czy DGS.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz oraz Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym targów.