Wyburzane jest otoczenie historycznego sklepu mięsnego w Podjuchach. Sam „rzeźnik” zostanie jednak zachowany, a w przyszłości właściciel zapowiada odnowienie budynku.

Prace prowadzone są u zbiegu ulic Granitowej i Marmurowej. Rozbiórka jest wstępem do budowy w głębi działki budynku mieszkalnego wielorodzinnego. To inwestycja realizowana przez spółkę Perfect House Developer.

Narożny budynek sklepu mięsnego wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków i zostanie zachowany. Jest bardzo charakterystyczny, wzrok przyciąga zwłaszcza bogato zdobiona attyka nad wejściem z głową byka, obecnie niestety mocno zniszczona.

– Najstarsze informacje na temat „Starego Rzeźnika” mamy z 1909 r. Wówczas jego właścicielem był rzeźnik Arnold Berg. Pod koniec lat 30. interes przejął jego zięć – opowiadał nam Jakub Olszewski, miłośnik historii, autor książek o Podjuchach. – Rzeźnicy w Podjuchach to zawsze była dość istotna grupa społeczna. Na początku XX wieku w 12-osobowej radzie gminy aż 3 osoby to byli rzeźnicy. O czymś to świadczy.

Mięsny funkcjonował w tym miejscu do połowy lat 90. Od tamtej pory budynek niszczeje. Przez kratę w drzwiach zobaczyć można na ścianach oryginalne kafle.