koncerty spotkania inne

RÓŻANKA - koncerty i atrakcje w sierpniu 2019 [program]

archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
szczecińska Różanka, ul. Pawła Jasienicy 8
Kiedy?
Niedziela, 01.09.2019
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 01.09.2019
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Przez całe wakacje mnóstwo atrakcji czeka na szczecinian w Ogrodzie Różanym. Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą niedzielę sierpnia oraz pierwszą września. Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej i ogólnopolskiej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Nie zabraknie też różankowych potańcówek. W sierpniu na parkiecie spotykamy się 4 i 18 sierpnia w godz. 17.00-20.00. Będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej, jak i światowych hitów. Na miejscu działa też Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy, kto odwiedzi Różany Ogród może zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY każdego dnia!

 

Program:

10 sierpnia, sobota

godz. 11.00, siedziba TVP, ul. Niedziałkowskiego

POLSKIE KINO - ZNAKI SZCZEGÓLNE

Spotkanie, na którym w kuluarach specjalistycznych sprzętów potrzebnych do realizacji obrazu dowiemy się, co jest potrzebne do profesjonalnej realizacji kinowej. Liczba miejsc jest ograniczona do 26 osób. Osoby chętne prosimy o  rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej  po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu. Na zgłoszenia czekamy do piątku 9 sierpnia br., do godz. 14.00.

11 sierpnia, niedziela

godz. 11.00-14.00, Ogród Różany

WARSZTATY:

- POLSKI BIG-BIT – POLSKA - ZNAKI SZCZEGÓLNE

Wojciech Rapa jako aktywny muzyk i bezpośredni świadek narodzin polskiego rock'n'rolla przedstawi historię muzyki popularnej, kompendium wiedzy o najważniejszych zespołach i postaciach polskiego big-beatu.

- HAFT SZAMOTULSKI – PO POLSKICH DRÓŻKACH

WZORY HAFTU na deski. Przy okazji będzie opowieść o historii haftu szamotulskiego, jego pochodzeniu, kolorystyce i współczesnym wykorzystaniu.

- ORIGAMI - SAA 

godz. 12.00-13.30, Ogród Różany

Koncert Wojtek Rapa Quartet w programie pt. „OBFITOŚĆ”, a w nim utwory własne, jak i znane polskie i zagraniczne piosenki w aranżacjach utrzymanych w stylu jazz-rocka. Skład zespołu: Wojtek Rapa - gitary i wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas, Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja, Małgorzata Jarmoc - wokal.

godz. 13.00-14.00, Ogród Różany

SŁOŃ W PEŁNYM ZNACZENIU SŁOWA

Przedstawienie o poszukiwaniu swojej tożsamości, obrony siebie i swoich wartości (słoń i inne zwierzęta w ZOO), także o prawdziwym przyjacielu (Boża Krówka - spotkanie poza murami ZOO, na klombie); jak bronić się przed tymi, którzy agresywnie narzucają swoje zasady (nowa miotła).

18 sierpnia, niedziela

godz. 12.00-13.00, Ogród Różany

Koncert zespołu Liquid Melody, który zaprezentuje aranżacje utworów z kanonu literatury muzyki jazzowej i utwory takich artystów jak m.in.: Frank Sinatra, Nat King Cole, Doris Day, Georg Gershwin czy Louis Armstrong, pokazując jednocześnie maksymalne możliwości wykorzystania instrumentów, którymi artyści się posługują. W składzie Liquid Melody: Maria Radoszewska - skrzypce, wokal, Ireneusz Leciejewski – gitara.

godz. 17.00-20.00, Ogród Różany

Potańcówka kręcić się będzie wokół polskich przebojów, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Za konsoletą DJ Dobry Człowiek.

24 sierpnia, sobota

godz. 11.00-12.00, Filharmonia w Szczecinie

POLSKI SZCZECIN – PAMIĄTKA ZE SZCZECINA  – POLSKA - ZNAKI SZCZEGÓLNE

godz. 12.00-14.00, Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej

Liczba miejsc jest ograniczona do 26 osób. Osoby chętne prosimy o  rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej  po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu. Na zgłoszenia czekamy do piątku 23 sierpnia br., do godz. 14.00.

25 sierpnia, niedziela

godz. 11.00-14.00, Ogród Różany

WARSZTATY:

- KOGUCIKI NA PATYKACH I NIE TYLKO – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty z symbolem koguta na patyku lub zawieszka - nawiązanie do znaczeń w polskiej kulturze.

- KOSZYCZEK

Warsztaty wyplatania z papierowej wikliny, która powstaje z cieniutkich rurek z papieru. Jest to wykorzystanie papieru na drodze recyklingu. Ta metoda pozwala stworzyć przeróżne kompozycje, które są użyteczne w domu - koszyk, abażur, ozdobną doniczkę.

- POLSKI TEATR – POLSKA - ZNAKI SZCZEGÓLNE

Spotkanie warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z brawurowej roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga "Pippi Pończoszanka". Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących.

- BOREK I BOGOWIE SŁOWIAN

Czytanka interaktywna. Bohater książki - Borek - przenosi się w czasie, podróżuje po krajach słowiańskich i spotyka poszczególnych bogów. Ujeżdża czarnego konia Trzygłowa, niesiony jest śpiewem Bojana, umyka przed wielkim odyńcem z Radogoszczy, spotyka wilkołaki, Rodzanice, Leszyja. Poszukuje złotego posążka Triglava, którego w dziupli drzewa ukryją słowiańscy żercy.

godz. 12.00-13.00, Ogród Różany

Koncert „Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie - Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Karin Stanek”. Występ ma celu przypomnienie laureatów szczecińskiego festiwalu, imprezy lat 60., będącej jedną z najbardziej inspirujących wydarzeń, które zmieniły muzyczna mapę Polski. W niedzielnym koncercie udział wezmą: Andrzej Szpak, Swietłana Lewicka, Anna Kowalewska i Tomasz Szpak. Wykonane zostaną takie piosenki jak Zakochani są wśród nas, O mnie się nie martw, Sen o Warszawie, Jednego serca, Dziwny jest ten świat i inne.

1 września, niedziela

godz. 11.00-14.00

- WARSZTATY TWORZĘ, WIĘC JESTEM  

Inspiracją i  artystycznym punktem wyjścia do działań animacyjnych jest motyw drzewa.  Drzewa stanowią nieodłączną część naszego świata. Widziały  i pamiętają wiele. Niektóre z nich mają po kilkaset lat. Motyw drzewa obecny jest w sztuce od zawsze.

- ROZWESOŁKI, SZELESTWORY I INNE POTWORY

Ciocia Fika zaprasza do zabawy z wyobraźnią, punktem wyjścia do działań plastycznych będą wiersze Joanny Papuzińskiej i Doroty Kasjanowicz z tomików pozezji "Rozwesołki" i "Szelestwory i inne potwory", narysuj, wytnij i pokoloruj swojego rozwesołka lub potwora. Działanie animujące rodziny do spędzania czasu z dzieckiem.

godz. 12.00-13.00, Ogród Różany

Koncert szczecińskiej grupy artystycznej ARFIK, która została powołana do życia 32 lata temu przez pedagoga, muzyka, kompozytora wszystkich arfikowych piosenek - Ryszarda Leoszewskiego. Autorką tekstów i inscenizacji jest szczecińska pisarka i poetka - Barbara Stenka - związana z zespołem od 23 lat. Na „różankowej” scenie Arfik zaśpiewa (i zatańczy!) utwory znane szczecińskiej publiczności, a także piosenki z nowej płyty pt. „Wstęp wolny”.

godz. 13.00-14.00

ŻYWE OBRAZY

Warsztat teatralny, który bazować będzie na pracy zespołowej wszystkich uczestników zajęć. W toku pracy grupa wybierze obrazy malarskie, które potem będzie ożywiać. Punktem wyjścia poszukiwań będzie zarówno klasyka, jak i sztuka współczesna, bogata w swej różnorodności. Zadamy sobie pytanie, co zrobiłyby bohaterowie obrazów, gdyby mogli je opuścić?

godz. 17.00-18.00, Ogród Różany

Koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Kwartet instrumentalny i soliści zaprezentują utwory, które rozbrzmiewały na barykadach walczącej Warszawy. Na scenie pojawi się "listonosz" z poczty harcerskiej zwany "roznosicielem radości" a także 15-letnia sanitariuszka Powstania Warszawskiego - żołnierz bez karabinu.

W koncercie wezmą udział: Iwona Radin-Rutkowska - flet i wokal, Dianna Domagała - skrzypce i wokal, Katarzyna Kupny - wiolonczela, Daria Górska - wokal, Aleksandra Górska - wokal, Włodzimierz Radin-Rutkowski - altówka, Krzysztof Machowski - wokal, Jakub Gadomski - wokal, Michał Wiśniewski - akordeon i piano, Dariusz Koronczewski - prowadzenie koncertu i wokal.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję