koncerty imprezy cykliczne inne

RÓŻANKA: koncerty i atrakcje [program na lipiec 2019]

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Różanka
Kiedy?
Niedziela, 28.07.2019
O której godzinie?
11:00
Do kiedy?
Niedziela, 28.07.2019
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Trwa kolejna edycja Różanego Ogrodu Sztuki. Jakie atrakcje czekają na nas w lipcu?


14 lipca, niedziela

godz. 12.00-13.00

Koncert „Krąg Szczecinowi” z okazji obchodów 50-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”.

godz. 11.00-14.00

Warsztaty:

1. MALOWANY KONIK – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty, na których powstaną folkowe koniki i wózki inspirowane piosenką „Malowany wózek”.

2. JAK UBIERAŁA SIĘ DOBRAWA – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Podczas warsztatów wykonamy tzw. czółko. Była to typowa ozdoba Słowianek, na którą składała się pięknie zdobiona opaska noszona na głowie.

3. ORIGAMI – warsztaty japońskiej sztuki składania papieru.

godz. 13.00-14.00

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" - warsztaty taneczne, wokalne i rękodzielnicze dla różnych grup wiekowych, których celem będzie poznanie polskiego dziedzictwa kulturowego oraz integracja międzypokoleniowa.

21 lipca, niedziela

godz. 12.00-13.00

Rok 2019 został ogłoszony rokiem Moniuszkowskim, z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny koncertu z repertuarem tego wybitnego kompozytora XIX wieku. W składzie muzycznym występuje Kwartet Smyczkowy Ba-Rock zamiennie z Kwartetem Smyczkowym String Girls Band oraz znakomici soliści szczecińskiej Opery na Zamku: Lucyna Boguszewska i Paweł Wolski. Moderatorem koncertu jest Dariusz Koronczewski. W programie zawarte są różnorodne formy muzyczne jakie komponował Stanisław Moniuszko, m.in: Kwartet Smyczkowy nr 1, arie z oper: Straszny dwór, Halka, Hrabina, a także wybrane pieśni kompozytora.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

W niedzielne popołudnie będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów. Za konsoletą Dj Tomek.

28 lipca, niedziela

Letnia Fiesta Jazzowa

godz. 12.00-13.00

Michal Martyniuk Trio w składzie: Michal Martyniuk - piano, Bartek Chojnacki - kontrabas, Kuba Gudz - perkusja, zaprezentują materiał z ostatniej płyty lidera "Nothing To Prove", jak również nowe kompozycje.

godz. 13.00-13.45

Dnipro Jazz Combo (Ukraina) - utalentowani młodzi jazzmani z Konserwatorium Muzycznego z Dniepra, Jazz Sister Cities z naszym Szczecin Jazz, którzy w ramach współpracy międzynarodowej wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez The Jazz Brigade.

godz. 13.45-14.30

Nikola Lipska absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności wokalistyka jazzowa, a także klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

godz. 18.00-19.00

Yakiv Tsvietinskyi Qunitet (Dniepr, Ukraina), jazzowy trębacz, który jest jednym z nowoczesnych głosów ukraińskiej sceny jazzowej. Jako kompozytor głęboko zakorzeniony w muzyce klasycznej i modernistycznej. Yakiv tworzy utwory jazzowe o rozwiniętych złożonych fakturach, zachowując jednocześnie swobodę i spontaniczność improwizowanej natury jazzu. Jego styl trąbkowy łączy wpływy liryzmu Cheta Bakera, ruchu Clarka Terry'ego, dźwięku Tomasza Stańki i nieprzewidywalności Kenny'ego Wheelera.

godz. 19.00-20.00

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade. W programie autorski program Brygady, który Ostrowski nazywa międzynarodowym dialogiem artystycznym, w którym znajdują się zarówno amerykańskie standardy jazzowe D. Brubecka, jak i aranżacje muzyki polskiej – Chopin, Komeda, My Pierwsza Brygada.

godz. 11.00-14.00

Warsztaty:

1. ŚWIATOWID – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty rzeźbiarskie inspirowane Światowidem z Liczkowiec, kamiennym posągiem pochodzącym z IX wieku, wydobytym w 1848 roku z rzeki Zbrucz w pobliżu wsi Liczkowce koło Husiatyna na Podolu.

2. NIE ZAPOMNIJ O MNIE – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Papier czerpany swoją historią sięga do średniowiecza. Tworzenie papieru czerpanego bazuje na dawnej technice, którą poznamy podczas przeprowadzanych warsztatów.

3. POLSKI TEATR – LOKOMOTYWA: POLSKA - ZNAKI SZCZEGÓLNE

Spotkanie warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znaną najmłodszym z brawurowej roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga "Pippi Pończoszanka". Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Komentarze
~Murel
27.07.2019 14:17

Tyle jazzu nie było jeszcze !

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję