Wdrożenie natychmiastowej rehabilitacji po udarze, wypadku, zawale czy operacji to podstawa odzyskania zdrowia i sprawności. Niestety, terminy oczekiwania w różnych ośrodkach na rehabilitację są na ogół bardzo odległe. A przecież w przypadku pacjentów potrzebujących rehabilitacji czas to zdrowie!

W Neuroporcie przyjęcie pacjenta gwarantujemy bez kolejki, praktycznie „z dnia na dzień”. Szczycimy się też bardzo dobrymi opiniami tych pacjentów, którzy korzystali z usług naszych specjalistów. Pomogliśmy już ponad dwóm tysiącom chorych! To oni docenili pracę naszych fizjoterapeutów, nowatorskie metody ich pracy, profesjonalizm i empatię. Nasi pacjenci są zadowoleni także z komfortowych warunków pobytu i kompleksowego wsparcia w procesie rehabilitacji.

 Rehabilitacja po udarze mózgu

Zespół Neuroportu składający się z doświadczonych rehabilitantów, terapeutów zajęciowych, neurologopedów, neuropsychologów i psychologów zapewnia kompleksową rehabilitację po udarze mózgu. Nasi specjaliści, przy wspomaganiu urządzeń robotycznych, pionizują pacjenta, pomagają w nauce chodu, przywracają sprawność porażonej udarem ręki. Szczególnie przykrym następstwem udaru mózgu są zaburzenia mowy o różnym nasileniu, bądź jej całkowita utrata. Skutkuje to brakiem  komunikacji z otoczeniem, co dla samego chorego, a w szczególności dla osób sprawujących nad nim opiekę, jest ogromnym problemem. Neurologopeda, opracowując specjalny plan ćwiczeń i zabiegów, pomaga odzyskać mowę i poprawić komunikację chorego z najbliższymi.

 Spersonalizowana terapia w stwardnieniu rozsianym i chorobie Parkinsona

 Głównym celem rehabilitacji w SM i chorobie Parkinsona jest przywrócenie utraconych, w wyniku choroby funkcji, i poprawa lub utrzymanie obecnego stanu fizycznego pacjenta.  W tym działaniu wsparciem dla fizjoterapeutów są specjalistyczne urządzenia, które wzmacniają i utrwalają efekty rehabilitacji. Szczególnie pomocne są urządzenia do wspomagania chodu i usprawniania rąk a także te, które stymulują pracę mięśni.

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy 

Wszczepianię endoprotez stawów: biodrowego, kolanowego czy ramiennego jest dziś jedną z podstawowych procedur w ortopedii. Pozwala na przywrócenie utraconej sprawności. Ale sama operacja jest tylko do tego wstępem. Dopiero szybko wdrożona i właściwa rehabilitacja jest gwarancją pełnego odzyskania zdrowia. Takie indywidualne plany ćwiczeń, opracowane przez specjalistów Neuroportu, pozwalają zminimalizować dyskomfort po wszczepieniu endoprotezy, przyspieszyć gojenie pooperacyjne a finalnie przywrócić całkowitą sprawność.

 Rehabilitacja robotyczna

Znakiem rozpoznawczym Neuroportu jest  rehabilitacja robotyczna. Wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń, wyposażonych w precyzyjne czujniki ruchu, stwarza możliwość bardzo dokładnej analizy biomechanicznej pacjenta. Otrzymuje on, a także rehabilitant, w czasie rzeczywistym, informację zwrotną, która umożliwia  korygowanie błędów i naukę pożądanych wzorców ruchowych. Pozwala to, w zależności od schorzenia na jakie cierpi pacjent, wybrać odpowiedni zakres i częstotliwość ćwiczeń tak, żeby osiągnąć jak najlepszy efekt terapeutyczny. Rehabilitacja robotyczna pozwala osiągnąć spektakularne efekty w przywracaniu chodu, funkcji rąk po udarach lub operacjach. Jest to wielkie wsparcie dla fizjoterapeutów, dzięki któremu można znacznie skrócić czas rehabilitacji. Neuroport jest jednym z niewielu miejsc w Polsce tak kompleksowo wyposażonych w urządzenia robotyczne służące rehabilitacji różnego typu.

Komfortowa przestrzeń

Neuroport to komfortowa przestrzeń, stworzona tak, żeby sprostać potrzebom pacjentów z różnymi dysfunkcjami. Wszystko podporządkowane jest zapewnieniu najwyższego komfortu pacjentom. Wspólne, otwarte przestrzenie bez barier z licznymi udogodnieniami, wygodne, dwuosobowe pokoje z łóżkami rehabilitacyjnymi, dają możliwość odpoczynku po intensywnej rehabilitacji.

Zaufało nam już ponad dwa tysiące pacjentów. Cieszymy się z ich pozytywnej opinii na temat naszej pracy i warunków pobytu. Zapraszamy do współpracy organizacje i stowarzyszenia, których celem jest pomoc w odzyskaniu zdrowia i sprawności swoich podopiecznych. Nasza współpraca z Fundacją „Moc Pomocy” jest tego przykładem.

Kontakt:

NEUROPORT Ośrodek Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej
ul. Bojerowa 28, 60-480 Poznań
+48 500 490 590, e-mail: recepcja@neuroport.pl.

www.neuroport.pl