[reklama]Fortissio to jeden z najpopularniejszych brokerów ostatnich lat. Postanowiliśmy na własną rękę przetestować jego usługi. Założyliśmy konto na platformie i odwiedziliśmy zaufane strony internetowe w poszukiwaniu wiarygodnych opinii na temat dostawcy. W tej recenzji poznasz wyniki naszych testów i dowiesz się, dlaczego polecamy współpracę z Fortissio początkującym i doświadczonym traderom.

Kim jest Fortissio?

 

Fortissio to marka, która należy do VIE FINANCE - firmy, regulowanej przez Grecką Komisję Rynku Kapitałowego. Spółka działa zgodnie z ustawą MiFID i współtworzy zharmonizowane środowisko inwestycyjne w europie. Broker przyczynia się do polepszenia przejrzystości finansowej i ochrony konsumentów. Fortissio współtworzy środowisko regulacyjne i dba o zasady uczciwej konkurencji.

 

Co na temat brokera mówią opinie inwestorów?

 

Przejrzeliśmy fora internetowe w poszukiwaniu rzetelnych opinii na temat Fortissio. Traderzy chwalą dostawcę za bezpieczne usługi, potężną platformę i skuteczne narzędzia. Większość osób dopracowała swoją strategię i zaczęła odnosić sukcesy dzięki pomocy brokera

 

Negatywne recenzje zazwyczaj pochodzą od osób, które dopiero rozpoczęły przygodę z inwestowaniem, podjęły pochopne decyzje handlowe lub źle oceniły ryzyko. Natrafiliśmy również na fałszywe recenzje, które są wynikiem nieuczciwych działań konkurencji brokera. Podczas naszej recenzji szybko zorientowaliśmy się, że mamy do czynienia z rzetelnym dostawcą i atrakcyjną ofertą.

 

Dlaczego warto zaufać Fortissio?

 

Broker zobowiązał się do ujawniania informacji związanych z ryzykiem oraz kapitałem firmy. Firmie zależy na transparentnym wizerunku oraz promowaniu dyscypliny rynkowej. Fortissio działa zgodnie z wysokimi standardami finansowymi i podlega regulacjom ze strony różnych organów nadzorczych.

 

Działalność brokera monitoruje m.in. HCMC, CNMV, CONSOB, FI, FCA, KNF i CNB. Fortissio jest również członkiem ICF. Klienci detaliczni są zabezpieczeni na wypadek niewypłacalności brokera. Firma gwarantuje możliwość wypłat z konta w dowolnym momencie w ciągu doby. W przeciwnym wypadku można ubiegać się o odszkodowanie.

 

Fortissio dba o środki i poufne dane swoich klientów. Depozyty wpływają na dedykowane konta, zabezpieczone przez specjalne szyfrowanie. Środki inwestorów nigdy nie mieszają się z funduszami firmy. Zespół Fortissio przestrzega przepisów prawa i dobrych praktyk biznesowych. Firma nie ujawnia danych klientów osobom trzecim.

 

 

Obsługa klienta

 

Fortissio zapewnia szybkie wsparcie dla inwestorów. Na stronie znajdziesz okno kontaktu, gdzie możesz opisać swój problem. Przetestowaliśmy tą opcję i broker błyskawicznie skontaktował się z nami. Dodatkowo możesz szybko wyszukać informacje na stronie. Na witrynie Fortissio znajdziesz również numery telefonów i adresy mailowe do poszczególnych działów.

 

Możemy potwierdzić, że Fortissio szybko odpowiada na pytania i prośby klientów. Każda próba kontraktu z brokerem spotkała się z profesjonalną odpowiedzią brokera.

 

Czym wyróżnia się platforma PROfit?

 

Fortissio udostępnia jedną z najlepszych platform inwestycyjnych na świecie. Z roku na rok wybiera ją coraz więcej traderów. Elastyczne i potężne narzędzie daje dostęp do głównych klas aktywów na światowych rynkach. PROfit odpowiada na złożone potrzeby początkujących i zaawansowanych graczy. Główne zalety platformy to:

 

 • łatwy w obsłudze i intuicyjny interfejs,

 • wsparcie techniczne,

 • pełna konfigurowalność, bez potrzeby pobierania i aktualizacji oprogramowania,

 • dostęp do ponad 200 instrumentów finansowych oraz 6 wersji językowych,

 • codzienne wiadomości rynkowe, analizy i alerty.

 

Oprócz wersji przeglądarkowej możesz korzystać aplikacji mobilnej na urządzenia przenośne. Mobile PROfit jest zgodny z systemem Android oraz iOS. Aplikacja sprawia, że wszystkie niezbędne funkcje oraz narzędzia masz zawsze pod ręką. Możesz sprawdzać wysokości kursów, otwierać pozycje i testować różne strategie inwestycyjne. Traderzy, którzy korzystają z Mobile PROfit mogą cieszyć się tymi samymi korzyściami, co użytkownicy standardowej wersji. Jeśli preferujesz handel “w biegu”, ta opcja jest stworzona dla Ciebie.

 

Jakie narzędzia udostępnia broker?

 

Fortissio zapewnia wszystkie narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesów na rynku inwestycyjnym. Każdego dnia możesz obserwować aktualne wykresy i informacje o parach walutowych, akcjach, indeksach, towarach itd.

 

Codziennie otrzymasz SMS z informacjami na temat rozwoju rynku i możliwych zmianach cen. Błyskawiczne powiadomienia pozwolą Ci wyprzedzić innych inwestorów. Unikniesz strat i podejmiesz korzystne decyzje handlowe.

 

Szukasz narzędzia, które szybko skanuje i analizuje rynki? Fortissio umożliwia handel z Autochartist. Narzędzie dokładnie flirtuje duże ilości danych i oszczędza czas inwestorów. Dzięki usłudze szybko uzyskasz wyraźny obraz informacji oraz dopracujesz swoją strategię. Dlaczego Autochartist to najlepsza pomoc w podróży handlowej?

 

 1. Codzienne raporty rynkowe informują o ważnych zmianach i aktualizacjach rynkowych.

 2. Filtry prawdopodobieństwa wyszukują istotne wydarzenia rynkowe oraz odnoszą je do poprzednich wzorców i wyników.

 3. Analiza techniczna obejmuje prognozy cen, wzory wykresów oraz poziomy linii wsparcia i oporu.

 4. Analiza zmienności pomaga ustalić momenty niestabilności rynku oraz poziomy wyjścia.

 

Jednym z najlepszych sposobów na analizę sytuacji rynkowej jest sprawdzanie trendów, które panują wśród innych inwestorów. Trading Insider obejmuje dane, treści finansowe oraz linki od osób trzecich. Inwestorzy na bieżąco decydują, jak wykorzystają te informacje w swojej strategii inwestycyjnej. Pamiętaj, że Fortissio nie analizuje przesyłanych treści. Każdy trader musi zweryfikować je samodzielnie.

 

Jakie produkty udostępnia broker?

 

Dzięki Fortissio możesz inwestować w najpopularniejsze pary walutowe. Rynek Forex stale rośnie. Codziennie odbywają się tam transakcje o wartości ponad 5 bilionów dolarów. Nie trać czasu! Inwestuj w euro, dolara amerykańskiego, jen i inne popularne opcje.

 

Kontrakty CFD pozwalają na handel akcjami bez fizycznego nabywania aktywów. To pozwala na pominięcie szeregu regulacji, które obowiązują pozostałych traderów. Masz do wyboru akcje największych światowych graczy (np. Apple lub Amazon).

 

Szukasz ciekawej alternatywy? Uzupełnij swój portfel inwestycyjny o towary. Broker pozwala na handel naturalnymi zasobami energetycznymi, metalami szlachetnymi oraz towarami rolnymi. Traderzy uzyskują największe obroty dzięki inwestycjom w ropę naftową, gaz ziemny, złoto, srebro i platynę. Spośród towarów rolnych traderzy często inwestują w cukier, kawę oraz bawełnę.

 

Indeksy to kolejna popularna alternatywa, gdy na pozostałych rynkach panują niestabilne warunki. Grupy akcji mierzą wartość poszczególnych sektorów rynku lub przemysłu. Indeksy nie są produktami rzeczywistymi, dlatego możesz handlować nimi tylko za pośrednictwem kontraktów CFD lub innych instrumentów pochodnych.

 

Dodatkowo broker umożliwia handel funduszami ETF oraz Syntetycznymi Instrumentami Pochodnymi. Zanim zdecydujesz się na inwestycje w jedną z tych opcji zapoznaj się z metodologią, kluczowymi informacjami na stronie brokera oraz scenariuszami wyników. Dzięki temu lepiej zrozumiesz zasady handlu instrumentami pochodnymi oraz ryzyko, które się z tym wiąże.

 

Co powinieneś wiedzieć zanim zainwestujesz w kontrakty CFD?

 

 1. Instrumenty pochodne zapewniają wysoki potencjał zysków, ale również proporcjonalne ryzyko. Zanim zainwestujesz w CFD zdobądź potrzebną wiedzę i doświadczenie.

 2. Duże ryzyko wynika z użycia wysokiej dźwigni oraz wahań cen instrumentów.

 3. Inwestor CFD nie jest właścicielem aktywa, ale może czerpać korzyści, jeśli cena zmieni się w preferowanym przez niego kierunku.

 4. Wartość kontraktu opiera się na cenie instrumentu bazowego.

 5. Kontrakty służą do handlu na różnych rynkach finansowych (walut, akcji, indeksów, surowców itd.)

 6. Przed rozpoczęciem inwestycji trader powinien dokładnie zapoznać się z funkcjonowaniem platformy.

 7. Inwestor, który rozpoczyna handel CFD powinien inwestować wyłącznie minimalne kwoty.

 

Jakie konto możesz otworzyć w Fortissio?

 

Do podjęcia współpracy z Fortissio zachęca duży wybór kont detalicznych. Broker proponuje aż 9 opcji. Pierwsze konto otworzysz po wpłacie 200 USD. Jako użytkownik platformy możesz korzystać ze wszystkich narzędzi, darmowego ebooka, treningu, wiadomości POP UP oraz Osobistego Agenta Obsługi Klienta. Kolejne opcje to atrakcyjne zniżki, promocje, BITA (3,5,10,15,20).

 

Broker przygotował również coś dla fanów handlu z wysoką dźwignią. Jesteś doświadczonym traderem, posiadasz wiedzę i zdolność do podejmowania ryzykownych decyzji? Aplikuj o konto profesjonalne za pośrednictwem platformy lub wypełnij odpowiedni formularz na stronie. Otrzymasz dostęp do atrakcyjnych warunków i promocji. Wcześniej upewnij się, że spełniasz minimum dwa z poniższych wymagań:

 

 1. Portfel instrumentów finansowych o wartości ponad 500 000 euro

 2. Doświadczenie zawodowe w branży związanej z transakcjami oraz usługami finansowymi.

 3. Przeprowadzanie dużych transakcji z częstotliwością minimum 4 operacji na kwartał.

 

Jak wygląda proces wypłat i wpłat na konto?

 

Fortissio maksymalnie uprościł system wpłat i wypłat z konta. Masz do wyboru przelew, kartę debetową, kredytową, Skrill, ecoPayz, Klarna, Neteller, Rapid Transfer i inne opcje. Pieniądze trafią na twoje konto natychmiast lub w przeciągu kilku godzin (w zależności od wybranej metody). Po wpłacie depozytu od razu możesz rozpocząć handel.

 

Chcesz wypłacić środki z konta? Wypełnij formularz na stronie lub złóż wniosek za pośrednictwem platformy. Zespół Fortissio przetwarza zlecenia już pierwszego dnia roboczego. Powinieneś wiedzieć, że:

 

 1. Środki wrócą do Ciebie tą samą drogą, co wcześniejsza wpłata.

 2. W niektórych przypadkach broker może zwrócić się do Ciebie po numer konta, aby zrealizować zlecenie.

 3. Czas przekazania środków różni się w zależności od wybranej metody.

 4. Jeśli system odrzucił Twój wniosek, warto sprawdzić środki dostępne na koncie. Zawsze możesz powtórzyć zlecenie podając nową kwotę.

 5. Procedury bankowe lub niekompletna dokumentacja to najczęstsze przyczyny opóźnień w wypłatach.

 6. Jeśli posiadasz otwarte pozycje, wypłacona suma może się różnić od kwoty podanej w zleceniu.