- Jest lepiej niż miało być - tak o dobiegającym końca remoncie na dworcu Szczecin Główny mówi prof. dr hab. inż. Adam Szymski w rozmowie z ekipą Podziemnych Tras Turystycznych. – Na stopień skomplikowania przepisów prawnych, budowlanych, kolejowych to rozwiązanie jakie tutaj zrobiono jest majstersztykiem - dodaje. Jak wyglądają wnętrza zmodernizowanego obiektu można zobaczyć w filmie przygotowanym przez ekipę Podziemnych Tras Szczecina.
Remont dworca kolejowego w Szczecinie rozpoczął się pod koniec 2014 roku. Obiekt został wyremontowany zarówno w środku, jak i na zewnątrz, wybudowano nową kładkę i przebudowano perony 1. i 4.

- Obecnie na dworcu Szczecin Główny trwają prace wykończeniowe związane m.in. z przygotowaniem do uruchomienia części pasażerskiej oraz z budową nowej kładki. Rozpoczęły się także procedury odbiorowe – informuje biuro prasowe PKP SA.

Większość lokali komercyjnych w obiekcie została już wynajęta. Jak informuje PKP SA, na dworcu będą dostępne wszystkie usługi przydatne w podróży – m. in. kiosk, lokale gastronomiczne (food court), kantor, poczta.
Oficjalny termin otwarcia dworca po remoncie nie jest jeszcze znany.