W sobotni wieczór najbardziej muzycznym miejscem w Szczecinie był Klub Patio. I to mimo tego, że z instrumentów nie wydobył się ani jeden dźwięk. Wszystko za sprawą licznie przybyłych zespołów na pierwsze uroczyste odtworzenie składanki „Born In Szczecin vol. 2”.

18 zespołów i okładka stworzona przy współpracy z Lumpem to główne wyznaczniki bardzo szczecińskiego wydawnictwa. Składankę rozpoczyna utwór „Nie mogę dziś tu zostać” grany przez Bona Fides. To kapela, która wygrała w internetowym głosowaniu czytelników wSzczecinie.pl.

Spośród zespołów, które przez cały ubiegły rok koncertowały w Muzeum Techniki i Komunikacji internauci wytypowali także Heaven, Fortepain, Przestańcie, Listopad, Fat Belly Family, Pomorzanie.

Do współpracy przy projekcie zaproszono uznane szczecińskie marki takie jak m.in. Quo Vadis, Indios Bravos, Vespa i Big Fat Mama, których utwory znalazły się na krążku.

Zaproszeni goście chętnie pozowali do zdjęć z krążkami, a wieczór upływał pod znakiem integracji między kapelami.

Płyta trafiła do pierwszych gości przybyłych na sobotnią imprezę, niebawem będzie ją można otrzymać od patronów medialnych wydawnictwa. Krążek jest także do pobrania w wersji elektronicznej ze strony www.borninszczecin.pl.

Wydawnictwo powstało dzięki współpracy z Urzędem Miasta Szczecin oraz Muzeum Techniki i Komunikacji. Sponsorem płyty jest Target Event & Promotions.