Puby i kawiarnie

Palarnia kawy „Erakawy.pl”

Zobacz na mapie
Czy teraz otwarte?
TAK
OPIS LOKALU

Tak, istniejemy w realnym świecie i z wielką chęcią zapraszamy do odwiedzin przy ul. Grodzkiej 18 (plac Orła Białego) w Szczecinie. Palarnia kawy „Erakawy” czynna jest w godzinach od 10 do 18 (choć często z potrzeby pasji zostajemy nieco dłużej), zapraszamy również w sobotę (między 10 a 13).

Można u nas wybrać spośród zniewalająco pachnących, palonych na miejscu kaw z całego świata, które na życzenie zostaną odpowiednio zmielone. Jeśli zdarzy się, że nie mają Państwo w czym zaparzyć swojej ulubionej kawy, chętnie doradzimy w wyborze jednego z popularnych, prostych i przystępnych akcesoriów do jej przygotowania. Znajdziecie u nas kafetiery, francuskie praski, a nawet tygielki, jeśli lubicie pić kawę po turecku. Ponieważ jesteśmy zwolennikami mielenia kawy tuż przed jej przyrządzeniem, chętnie pomożemy w wyborze ręcznego młynka, który doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby stosowania wysublimowanych maszyn do mielenia ziarna.

Ponieważ najlepsza i najświeższa kawa (a tylko taką znajdziecie w naszej Palarni) musi znaleźć swoje miejsce w odpowiednio zacnym naczyniu, zachęcamy do wybrania którejś z ręcznie malowanych filiżanek, kubków, czy całych kawowych serwisów. Dzięki temu w Państwa kuchni (a może i w kuchni kogoś, komu zrobicie niezwykle miły prezent) zagości przedmiot prawdziwie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Nasza porcelana jest produkcji polskiej, a ręczne malunki wykonane są przez lokalną, szczecińską artystkę.

Ci, którzy lubią nieco osłodzić sobie życie, proponujemy skorzystanie z oferty wszelakich „osładzaczy”, które w duecie z pyszną i aromatyczną kawą umilą nam każdy poranek. Pomożemy posłodzić napar cukrem trzcinowym lub skarmelizowanym, we wszelkich formach i postaciach.

Dla tych, którzy lubią poczuć w filiżance coś jeszcze oprócz samego aromatu kawy, proponujemy różnego rodzaju dodatki, takie jak syropy barmańskie, przyprawy do kaw i deserów, aby mogli Państwo zaserwować sobie coś kawowo-wyjątkowego. Ponieważ szczerze brzydzimy się sztucznym aromatyzowaniem kawowego ziarna, jak i „ubogacaniem” go o jakiekolwiek dodatki, w naszej Palarni kupując świeżo uprażoną kawę, dostajecie 100% czarnego złota. Najwyższa jakość jest jedną z niewielu rzeczy, z którą nie idziemy na żaden kompromis.

Zapach kawy świetnie czuje się w towarzystwie sztuki, może więc, przy okazji wizyty, wybiorą Państwo jeden z naszych obrazów, grafik, czy zdjęć, których tematyka nawiązuje do kawy czasem niezwykle luźno i swobodnie.

Dla zakochanych w herbacie również mamy miłą niespodziankę – możecie Państwo wybrać spośród kilku niezwykle przyjemnych dla podniebienia herbat, które umilą czas każdego herbacianego idola.

Gdzie?
ul. Staszica 1, Szczecin, Targowisko Manhattan 23A
Strona WWW
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 09:00 - 17:00
Wtorek: 09:00 - 17:00
Środa: 09:00 - 17:00
Czwartek: 09:00 - 17:00
Piątek: 09:00 - 17:00
Sobota: 09:00 - 15:00
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję