To będzie bardzo ważny krok dla rewitalizacji śródmieścia. Pusty plac między ulicami Bałuki, Bogusława X, Jagiellońską i Śląską wypełni nowa zabudowa apartamentowa. Dodatkowo, wszyscy szczecinianie zyskają w pobliżu al. Wojska Polskiego nowy miejski plac z klimatycznymi lokalami gastronomicznymi i rozłożystym, starym platanem pośrodku. Deweloper Mak Dom rozpoczął realizację inwestycji City Pearl.

Projekt planowanej zabudowy przypomina geometryczną mozaikę, w której modernistyczna architektura przeplata się z zielenią. Zadbano, by całość dobrze wkomponowała się we wnętrze kwartału otoczonego historycznymi kamienicami.

– Okolica City Pearl jest dziś jednym z najprężniej rewitalizowanych obszarów miasta. Ruch uliczny jest wyciszany, przywracane są deptaki, powstają nowe place miejskie, pojawia się coraz więcej nietuzinkowych kawiarenek, restauracji, przestrzeni dla sztuki. City Pearl nie tylko świetnie się wpisuje w tę ideę, ale staje się też ważnym elementem szerszej rewitalizacji historycznej części Szczecina – podkreśla inwestor.

Okolica City Pearl jest dziś jednym z najprężniej rewitalizowanych obszarów miasta

Od frontu budynek o bardzo oryginalnej architekturze,...

Częścią inwestycji (jej adres to ul. Bałuki 14) będą dwie „miejskie perły. Od strony ulicy zaprojektowano „Pearl No.1”. Czteroklatkowy budynek o bardzo oryginalnej architekturze i zróżnicowanym kształcie. Od frontu będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych, a w pozostałej części – cztery. Znajdzie się w nim 98 apartamentów inwestycyjnych typu aparthotel, 36 mieszkań, oraz trzy lokale usługowe.

– Na wskroś modernistyczny kształt, kolorystyka, okładziny elewacyjne i obróbki okien ściany frontowej zaskakująco współgrają z istniejącą historyczną zabudową i pozytywnie wzmacniają jej efekt wizualny. Pozostałe elewacje, w jasnych okładzinach klinkierowych, z mocnymi akcentami wokół okien, ciekawie załamują padające promienie słoneczne – czytamy w opisie inwestycji.

... a z tyłu budynek zatopiony w zieleni

W głębi kwartału zaprojektowano trzypiętrową „Pearl No.2”. Dwie klatki schodowe prowadzić będą do 40 apartamentów inwestycyjnych typu aparthotel i 24 mieszkań. Budynek będzie zatopiony w zieleni.

– Zachowamy istniejący starodrzew, który wzbogacony nowymi, starannie skomponowanymi nasadzeniami, stworzy razem wspaniałą enklawę ciszy i spokoju – zapewniają przedstawiciele spółki Mak Dom.

Nie będzie problemów z parkowaniem. Pod budynkami zaprojektowano hale garażowe, obejmujące łącznie 147 stanowisk postojowych.

Pomyślano też o miejscu wypoczynku. Dla najmłodszych i ich rodziców, pomiędzy budynkami zaplanowano bezpieczny plac zabaw z częścią rekreacyjną, umożliwiający odpoczynek w otoczeniu zieleni.

Okazja do inwestycji w nowoczesny i starannie wykończony apartament w samym centrum miasta

Oferowane apartamenty zapewnią metraż od 26 do 44 m2. Ich zakup to doskonała forma inwestycji kapitału. Zwłaszcza, że deweloper zapewnia później kompleksową obsługę wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego przez profesjonalnego operatora.

Apartamenty z dużymi oknami, a często również balkonami, wykończone zostaną najwyższej jakości materiałami. Deweloper zapowiada, że zadba o każdy szczegół, począwszy od klimatyzacji, po starannie zaprojektowane oświetlenie. Bezpieczeństwo zapewni kontrola dostępu w postaci szyfrowanego wejścia.

– Projekt apartamentów daje ogromną swobodę w indywidualnym kształtowaniu ich przestrzeni i wyposażenia. Możliwe są zatem autorskie aranżacje, ale inwestorzy mogą też powierzyć ich wykończenie pod klucz, w zróżnicowanym standardzie, według gotowych projektów. Każdy z apartamentów będzie miał zagwarantowane indywidualne rozliczenie kosztów eksploatacji – czytamy w opisie inwestycji.

Filiżanka kawy pod platanem na nowym miejskim placu

W City Pearl mile widziani będą wszyscy szczecinianie (i turyści). Wewnątrz kwartału wytyczony zostanie bowiem ogólnodostępny plac miejski.

– Pieczołowicie zaprojektowany dziedziniec wraz z rozłożystym, starym platanem, stanowić będzie naturalne nawiązanie do sąsiednich miejskich pasaży. Jego otwarty w stronę miasta układ zaprosi, aby zasiąść pod jednym z kawiarnianych parasoli i zagłębić się w przyjaznej przestrzeni City Pearl – zapowiada inwestor.

W City Pearl mile widziani będą wszyscy szczecinianie (powstanie tu ogólnodostępny plac miejski)

To znów stanie się ważne miejsce na mapie Szczecina

Połączenie różnych funkcji zagwarantuje, że niezagospodarowany od lat kwartał znów zacznie tętnić życiem. Jak przed wojną, gdy zdarzało się, że przychodziło tutaj jednorazowo nawet 2 tysiące osób.

Wtedy stała tam imponująca hala widowiskowa w kształcie rotundy z wielką kopułą. W Zentralhallen odbywały się występy cyrkowe, koncerty, projekcje filmowe, a nawet walki bokserskie. W budynku znajdowała się również restauracja, kawiarnia, sale bilardowe i mniejsze sale zgromadzeń. Obiekt został zniszczony w czasie II wojny światowej. Teraz zastąpią go apartamentowce City Pearl.

Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na tej stronie.