„Legendy z pewnością wywołają zaciekawienie i przeniosą widzów do innego, niemal baśniowego świata” – zapowiada spektakl „Legendy” Anna Kamińska z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

To baśniowy, oniryczny i plenerowy spektakl, na który GOKSiR Przecław zaprasza wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego już w najbliższą sobotę (17 bm.) w ramach letniego cyklu „Włączamy Kulturę”.

„Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy”

– Miejscem tego teatralnego wydarzenia będzie cały park przy Pałacu w Ostoi. Podświetlony światłami lampionów przeniesie widzów do magicznego świata – zapowiada Anna Kamińska. – Artyści z Teatru 6 i PÓŁ zdecydowali się na adaptację legend południowej Polski, które są bogate w motywy ludowe, tajemnice i duchy przeszłości.

Każda z sześciu historii zostanie wkomponowana w różne zakątki parku, co pozwoli publiczności na wędrówkę od jednej do drugiej sceny. Sami będą decydowa , ile czasu poświęcą na każdą ze stacji.

– Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Urok przypałacowego parku czyni go idealną scenerią do odkrywania starych legend we współczesnej interpretacji. Widzowie mogą spodziewać się bogatej gamy emocji - zapowiada Anna Kamińska.

A we wrześniu - teatr w Pargowie i plener literacki w Moczyłach

GOKSiR Przecław zaprasza na baśniowy spektakl już w najbliższą sobotę (17 bm.) o godz. 21 do parku przy Pałacu w Ostoi. Wstęp jest bezpłatny. Scenarzystą i reżyserem „Legend” jest gryfiński aktor i tancerz Krzysztof Gmiter. Prowadzony przez niego od 2003 roku Teatr 6 i PÓŁ ma charakter teatru poszukującego, żywego i eksperymentalnego.

Wydarzenie jest częścią realizowanego przez GOKSiR letniego cyklu „Włączamy Kulturę". W jego ramach organizatorzy zapraszają również 7 września na występ Teatru Brama w Pargowie, gdzie w niezwykłej scenerii ruin średniowiecznego kościoła wystąpi z autorskim spektaklem „Voices". W planach jest również plener literacki w Moczyłach nad Odrą (15 września). Podczas spotkania będzie można zapoznać się z twórczością pisarzy zamieszkujących gminę Kołbaskowo.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.