Powstanie nowa droga rowerowa, a także infrastruktura do gry w bule, ping-ponga, piłkarzyki i szachy. Pojawią się też stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki trzyosobowe. Zakład Usług Komunalnych przystępuje do realizacji zwycięskiego projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Właśnie podpisano umowę z wykonawcą – firmą Usługi Budowlane Wiesław Furtak. Będzie miała niespełna 8 miesięcy, żeby zrealizować wszystkie prace. Otrzyma za to zamówienie 1,7 mln zl.

Rowerzyści zyskają nową asfaltową drogę od strony ul. Krętej i Szeligowskiego, o długości około 650 metrów. Zaplanowano również łącznik pomiędzy ścieżką rowerową od strony ul. Derdowskiego a ścieżką rowerową w ciągu ulicy Taczaka.

– Powstaną też zupełnie nowe miejsca do odpoczynku i zabawy. W sąsiedztwie jeziorka wybudowany zostanie tzw. bulodrom, czyli boisko do gry w bule. Pojawią się też stoły do gry w ping-ponga, piłkarzyki oraz szachy. Miejsce do odpoczynku powstanie również przy ścieżce rowerowej na ulicy Taczaka – informuje Paulina Łątka z urzędu miasta.

Częścią inwestycji będą nasadzenia, w liczbie 27. Przy jeziorku pojawią się m.in. klon pospolity, brzozy, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański oraz świerk serbski. Wykonane zostaną także nowe punkty oświetlenia.