Rozpoczęły się prace przy budowie parku kieszonkowego u zbiegu al. Bohaterów Warszawy i ul. Żółkiewskiego. Powstanie tam pasaż z ławkami, otoczony wyselekcjonowaną zielenią.

To zwycięski projekt ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W osi trawnika zaplanowano pasaż z bruku klinkierowego. Na jego środku przewidziano nasadzenia cisu pospolitego, uformowanego w duże kostki, a także krzesła.

Wzdłuż pasażu ustawione zostaną ławki, a za nimi stalowe trejaże, stanowiące podpory dla pnączy. Po bokach zaprojektowano liczne nasadzenia, wśród których znajdą się m.in. hortensje, róże, trawa bambusowa, czosnek olbrzymi, miskant chiński, jaśmin i magnolie purpurowe.

Prace pochłoną nieco ponad pół miliona złotych. Wykonawcą jest firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak.

Zielona oaza powstanie przed ponadstuletnimi budynkami zakładu przetwórstwa węgla Hedwigshütte, w których po wojnie mieściła się m.in. siedziba PSS „Społem”. Budynki od lat stoją puste. Miasto rozważało nawet budowę w ich otoczeniu nowej siedziby Teatru Współczesnego.

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala powiem na postawienie w ich sąsiedztwie nowych budynków. To może przyciągnąć inwestorów, w przypadku wystawienia tej nieruchomości na sprzedaż.