Od spektakularnej parady tanecznej, przez energetyczny koncert Bloco Pomeranii, po latynoskie grande finale. W ten weekend centrum miasta przejmie pierwsza edycja Festiwalu Tańca. „Szczecin po prostu zasługuje na dobrą zabawę” – podkreśla menadżerka alei Wojska Polskiego Dorota Kowalewska.

Dwudniowy Festiwal Tańca rozpocznie się już w sobotę po południu (godz. 13) od parady szkół tańca oraz zespołu Bloco Pomerania. Pochód artystów wystartuje z okolic Bramy Portowej i zakończy się w Ogrodach Śródmieście.

„Mamy najpiękniejszą aleję i wyjątkowe miejsce”

– To idealna okazja, aby podziwiać różnorodność stylów tanecznych i poczuć energię pulsującej muzyki – zaprasza Przemysław Kazaniecki z Ogrodów Śródmieście. – To zarazem pierwsza próba integracji środowiska artystycznego, które w Szczecinie jest bardzo duże, ciężko pracuje i nie często ma okazję zaprezentować się w taki sposób.

– To pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie takie wydarzenie. Miasto po prostu zasługuje na dobrą zabawę, potrafimy paradować, dobrze się bawić i miło spędzać czas. Lubimy muzykę, ludzi, mamy najpiękniejszą aleję i wyjątkowe miejsce, które warto pokazywać – dodaje Dorota Kowalewska.

Kiedy parada zakończy pochód, Ogrody Śródmieście zapraszają na pokazy szkół tańca, a wieczorem – na koncert Bateria de Samba Bloco Pomerania i Samba Art.

– Część mieszkańców zna nas z energetycznej muzyki. Podczas parady zaprezentujemy się tak, jak na Sambodronie. Mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję poczuć się jak w Rio de Janeiro, tyle że wciąż będziemy na alei Wojska Polskiego – zapowiada Rafał Krzanowski.

Niedziela z latynoskim twistem

W niedzielne popołudnie w Ogrodach Śródmieście zaprezentuje się jedyna w swoim rodzaju dziecięca grupa Bloco Pomerania Samba Kids z Połczyna Zdroju, Szczecina i Polic. Natomiast grande finale dwudniowego Festiwalu Tańca będzie koncert zespołu SalsaCentral. Grupa muzyków przybliży oblicze tanecznej muzyki, znanej szerzej jako salsa.

– Na scenie SalsaCentral stawia na muzyczną różnorodność. Skomponowane z instrumentów dętych, timbalesów, congi, gitary basowej, fortepianu i guiro unikatowe brzmienie tworzy dynamiczne spektrum dźwięków. To zestawienie daje nam wyjątkowy klimat i energię, która sprawia, że trudno jest usiedzieć w miejscu – zapraszają organizatorzy.

Bilety na koncert dostępne są na stronie https://www.biletomat.pl/bilety/salsacentral-festiwal-tanca-szczecin-41342/.