Dobrze zorganizowana przestrzeń wokół domu lub firmy to duże ułatwienie podczas codziennych obowiązków. Zadbany teren wygląda estetycznie i pozwala w pełni wykorzystać potencjał działki. Chcąc cieszyć się dobrze zagospodarowaną przestrzenią, musimy wyznaczyć schowek, który pozwoli na magazynowanie naszego dobytku.

Nie od dziś jednak wiadomo, że miejsca do przechowywania nigdy za wiele,
a wolna przestrzeń szybko się kończy. Najprostszym rozwiązaniem, które pozwala na magazynowanie towarów, mebli i sprzętów jest zainwestowanie
w wielofunkcyjny namiot magazynowy.

Co można przechowywać w namiocie magazynowym?

Przedmioty wystawione bezpośrednio na wpływ czynników zewnętrznych takich jak deszcz, wiatr i osadzające się zabrudzenia najzwyczajniej niszczeją. Nawet promieniowanie UV ma bardzo negatywny wpływ na wiele tworzyw i materiałów. Dlatego kwestia organizacji przestrzeni magazynowej nie dotyczy tylko aspektów wizualnych.

Czy namiot magazynowy jest jednak na tyle uniwersalnym zadaszeniem, że można przechowywać w nim towary równie bezpiecznie jak w murowanym budynku?

Okazuje się, że jak najbardziej! Namioty magazynowe wyposażone są w wodoodporne, szczelne poszycia, które zapobiegają wnikaniu wilgoci i kurzu. Dostępne są namioty na konstrukcjach całorocznych i sezonowych. Dzięki temu namiot może stać się naszym stałym lub chwilowym magazynem.

W suchym wnętrzu namiotu magazynować można zarówno towary handlowe, jak i materiały budowlane. Namioty magazynowe i hale magazynowe to także doskonały wybór dla rolników, którzy mogą przechowywać w nich plony, pasze, a nawet maszyny i pojazdy rolnicze.

Właściciele działek i domów jednorodzinnych często decydują się na zakup wielofunkcyjnego namiotu, który pozwoli im na magazynowanie mebli ogrodowych, narzędzi, sprzętów, a nawet samochodów.

Namioty magazynowe spotkać można także przy rodzinnych firmach i dużych przedsiębiorstwach. Przechowuje się w nich posegregowane odpady, półfabrykaty, elementy stalowe, a nawet produkty spożywcze.

Namiot magazynowy świetnie sprawdzi się także jako namiot garażowy, który zapewni izolację naszego pojazdu od niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Jaki namiot magazynowy wybrać?

Kwestią kluczową podczas wyboru namiotu magazynowego będzie jego przeznaczenie. Jeśli potrzebujemy tylko sezonowego namiotu, z którego będziemy korzystać wiosną i latem, możemy wybrać model na konstrukcji letniej. Natomiast jeśli namiot ma mieć całoroczne zastosowanie, konieczne będzie wybranie modelu na wzmocnionej konstrukcji zimowej.
Planując zakup namiotu magazynowego, warto zapoznać się z artykułem: https://dascompany.com/blog/ranking-namiotow-magazynowych.

Ważną kwestią będzie także wybór poszycia. Powinno być wodoodporne, odporne na promieniowanie UV i trwałe. Możemy zdecydować się na pełną plandekę bez okien, która nie przepuszcza światła dziennego. Dobrym wyborem będzie także poszycie z małymi oknami doświetlającymi, które znajdują się w górnej części ścian bocznych. Ważne, żeby plandeka była łatwa w czyszczeniu i chroniła zawartość namiotu przed wglądem osób postronnych.

Istotne będą także wymiary namiotu. Musimy przemyśleć, jakiej wielkości towary zamierzamy w nim składować. Dodatkowo warto sprawdzić, jak dużym terenem pod rozłożenie namiotu dysponujemy. To bardzo ważne, aby bez przeszkód zakotwić namiot i zapewnić sobie miejsce do swobodnego poruszania się.

Przechowywanie z namiotami Das Company

Decydując się na zakup namiotu magazynowego, warto wybrać produkt wysokiej jakości, który został wykonany z materiałów odpornych na wpływ warunków atmosferycznych. Firma Das Company ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży namiotów magazynowych i hal namiotowych. Zadaszenia są łatwe i szybkie w montażu, można rozłożyć je na każdym rodzaju płaskiego podłoża. Mobilne konstrukcje umożliwiają zmianę lokalizacji namiotu w dowolnym momencie. Poprzez połączenie ze sobą kilku namiotów wydłużymy przestrzeń magazynową.

Na stronie dascompany.com możemy wybrać gotowy namiot, lub w kilka minut stworzyć własną konfigurację w prostym kreatorze. Na zamówienie nie musimy długo czekać, ponieważ firma realizuje wysyłkę w 24h od opłacenia zamówienia.

Gotowe do odbioru namioty można także zakupić osobiście w siedzibie firmy, która znajduje się w Trzebini przy ulicy Przemysłowej 10. Fachowi sprzedawcy z przyjemnością doradzają w wyborze namiotu i pomagają dobrać model dopasowany do potrzeb i możliwości klienta. Można skontaktować się z nimi telefonicznie pod numerem +48 32 50 65 380 lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres info@dascompany.pl.

Das Company oferuje namioty na konstrukcjach letnich i zimowych. Wygląd namiotu można dostosować, wybierając rodzaj poszycia i kolor maskownic.

W szerokim asortymencie firmy znajdziemy między innymi:

  • namioty magazynowe i namioty garażowe

  • hale namiotowe i hale przemysłowe

  • namioty imprezowe i namioty ogrodowe

  • namioty handlowe i namioty wystawowe

  • namioty cateringowe i namioty gastronomiczne.

Firma oferuje także możliwość dokupienia części zamiennych i pojedynczych elementów plandeki oraz konstrukcji. Dzięki temu w razie uszkodzenia namiotu z łatwością go naprawimy bez konieczności zakupu całego, nowego zadaszenia.