W ostatnim czasie podobne lokale powstały m.in. w Poznaniu, Trójmieście czy Bydgoszczy. „Waginalne” i „falliczne” słodkości od lat znane są też w innych europejskich krajach. W Brukseli cukiernia stanowi jedną z atrakcji gastronomicznych w samym centrum miasta. Punkt przy ul. Krzywoustego został otwarty w sobotę i ma działać codziennie. Czy odważny pomysł spodoba się w Szczecinie?

Jedni będą oburzeni, inni zaciekawieni. Kontrowersyjny kształt gofrów budzi zainteresowanie. W pierwszy weekend funkcjonowania cukierni D-lickcious w Szczecinie po słodycze zgłosiło się ponad 150 osób. Co ciekawe, w niedzielę rano przed kontrowersyjnym lokalem ustawiała się już kolejka zainteresowanych.

– Jesteśmy pierwsze dwa dni w Szczecinie. Uczymy się tutaj wszystkiego, a weekend przyniósł także otwarcia w innych miastach w Polsce. Zainteresowanie rośnie. Wczoraj ludzie się przyglądali, dzisiaj niektórzy wracają. Zrobiliśmy w sobotę ponad 150 gofrów – mówi nam pracownik.

W cukierni można zamówić gofry w kształcie penisa lub waginy. W ofercie są dodatki w postaci nadzienia krówkowego, polewy z białej czekolady lub czekolady mlecznej. Chętni mogą poprosić także o posypkę. Gofr w wersji standardowej kosztuje 18 złotych, a z dodatkami 21 zł. W innych miastach oferowane są także „falliczne” gofry z bitą śmietaną lub owocami – w Szczecinie oferta jest skromniejsza.

Właściciele zapowiadają, że niebawem w lokalu dostępne będą ulotki informujące np. o sprawach związanych z edukacją seksualną, antykoncepcją czy profilaktyką antynowotworową narządów płciowych. Takie kampanie odbywają się np. w Poznaniu.