Jeszcze tylko dziś do godziny 23.59, mieszkańcy Szczecina mogą zaproponować, na jakie inwestycje przeznaczyć 5 milionów złotych w ramach Budżetu Mieszkańców Szczecina 2014. Do tej pory wpłynęło ponad 110 zgłoszeń.
Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej: www.konsultuj.szczecin.pl oraz w Urzędzie Miasta Szczecin (Pl. Armii Krajowej 1, w Biurze Obsługi Interesantów, w sali 62), Filii Urzędu Miasta (ul. Rydla 39/40) i w siedzibach Rad Osiedli (szczegółowe informacje o Radach Osiedli w Szczecinie na stronie: www.osiedla.szczecin.pl).
Wypełniony formularz należy przesłać elektronicznie na adres: sbo2014@um.szczecin.pl. Ponadto formularz można złożyć w formie papierowej w Urzędzie Miasta Szczecin do piątku do godziny 16.00, w Filii Urzędu Miasta Szczecin na Prawobrzeżu do piątku do godziny 16.00 oraz w siedzibach Rad Osiedli w godzinach pełnienia dyżurów. Można też przesłać pocztą tradycyjną (liczy się data wpływu do urzędu). Formularz musi być poprawny i kompletny.
Propozycje mieszkańców publikowane są na stronie: http://konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116036.asp.
Spora część z nich dotyczy komunikacji rowerowej. Mieszkańcy proponują wybudowanie dróg rowerowych (na ulicy Bogumińskiej, alei Wojska Polskiego, Placu Żołnierza Polskiego, 3 Maja, Potulickiej, Staszica, Emilii Plater, Sikorskiego, Pułaskiego i Szwoleżerów) oraz stworzenie sieci złożonej z kilku bądź kilkunastu stacji rowerowych w różnych punktach miasta (Ogród Różany, Urząd Miasta, Wały Chrobrego, Skwer im. Janiny Szczerskiej, Plac Zwycięstwa, Nabrzeże Wieleckie, Dworzec PKP i in.).
Nie brakuje również wniosków „drogowych” w sprawie przeprojektowania sygnalizacji świetlnych (Trasa Zamkowa), budowy przejść dla pieszych i chodników (np. na ul. Wiosennej) oraz rewitalizacji Podzamcza czy Stawu Brodowskiego, a także budowy linii tramwajowej na Warszewo czy też do Mierzyna.
Ostatnie formularze zgłoszeniowe dotyczą m.in. infrastruktury sportowej. Szczecinianie chcą wybudować hale sportowe (na terenie zespołu szkół nr 1
przy ul. Młodzieży Polskiej oraz szkoły podstawowej nr 74 przy ul. Jagiellońskiej),
a także przeprowadzić renowację boisk (również przy SP 74).
Wśród przesłanych projektów można odnaleźć też takie, które polegałyby na budowie muzeum lalek i zabawek w Bramie Portowej, zagospodarowaniu dawnego amfiteatru w Żydowcach, czy instalacji nowego telebimu na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera.
Zasady:
zgłaszane projekty mogą obejmować tylko zadania inwestycyjne i nie mogą być one jednostkowo droższe niż 5 mln zł; każdy projekt musi być zgodny z zadaniami i kompetencjami Miasta;
„listę zadań” wyłoni Zespół Oceniający. Pod uwagę będzie brany m.in: strategiczny wymiar projektu, jego wykonalność pod względem technicznym oraz atrakcyjność zadania;
głosować może każdy mieszkaniec Szczecina posiadający czynne prawo wyborcze w Szczecinie;
głosowanie mieszkańców odbywać się będzie od dnia 21 października do dnia 8 listopada 2013 r. w wyznaczonych punktach, oraz elektronicznie, i polegać będzie na wypełnieniu oraz złożeniu Karty do głosowania. Lista punktów do głosowania podana zostanie do publicznej wiadomości co najmniej 7 dni przed datą rozpoczęcia głosowania;
mieszkańcy wybierają maksymalnie 3 z 15 propozycji znajdujących się na „liście zadań”; projekty z największą ilością głosów trafiają do Budżetu Miasta na 2014 rok; każdy może oddać tylko jeden głos.
Więcej informacji na temat Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 można uzyskać pod numer telefonu: 91 435 11 11, pisząc na adres e-mailowy: pytaniasbo2014@um.szczecin.pl oraz na: http://konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116034.asp.
Komentarze
0