Już 29 listopada zawita do “Strefy 89” para ekspertów: Adrianna Szczęsna konsultantka ds. PR na uczelniach wyższych oraz Ayana Alemu ekspert ds. zarządzania, którzy podzielą się swą wiedzą i doświadczeniem. Podczas piątkowego wieczoru goście szczecińskiego coworkingu dowiedzą się, jak uczelnie mogą skutecznie nawiązywać kontakt z otoczeniem oraz otrzymają kilka porad związanych z prowadzeniem młodej firmy.

Adrianna Szczęsna – Szczecinianka z urodzenia - na co dzień pracuje we Francji, gdzie ukończyła Uniwersytet Sorbonne w Paryżu. Przez kilka lat pracowała, jako dziennikarka specjalizująca się w problematyce Unii Europejskiej oraz jako konsultant do spraw Europy Centralnej i Wschodniej dla amerykańskiej korporacji Factset. Obecnie współpracuje z paryską agencją Noir sur Blanc, gdzie specjalizuje się głównie w doradztwie, relacjach z mediami i organizacji eventów dla szkół biznesu oraz uniwersytetów w Europie, USA i Azji.

Podczas swojego wystąpienia o godzinie 17:00, Adrianna opowie o tym, jakim transformacjom uległo szkolnictwo wyższe w ostatnich czasach: umiędzynarodowienie, fuzje czy foundraising, a także w jaki sposób ten nowy "konkurencyjny" kontekst jest jednocześnie bodźcem i pewnego rodzaju koniecznością dla szkolnictwa wyższego w podejmowaniu akcji związanych z PR. Na przykładzie szkół zagranicznych Adrianna będzie opowiadać o tym, jak wygląda historia PR i jakie są współczesne trendy oraz metody PR-owskie w sektorze szkolnictwa wyższego w skali międzynarodowej - komunikacja z mediami, organizowanie eventów, komunikacja poprzez internet i portale społecznościowe. Adrianna opowie również o tym, na czym opierać strategię PR-owska szkoły i jakimi środkami ją realizować.

Ayana Alemu jest CEO w Meelogic Consulting AG z siedzibą w Berlinie, która posiada swoje centrum usługowe i rozwojowe w Szczecinie. Meelogic jest jedną z prężnie działających młodych firm w Berlinie, która w ostatnich dwóch latach zwiększyła przychody o 100%. Zanim Ayana rozpoczął swoją działalność w Meelogic przez 10 lat pracował dla Tieto jako menadżer, potem w IT Servies jako vice-prezes. Jego doświadczenie w branży IT to przeszło 20 lat współpracy z przeróżnymi firmami i platformami w wielu miejscach na świecie. Od godziny 19:00 Ayana Alemu będzie przedstawiał gościom „Strefy 89” 10 najbardziej wartościowych doświadczeń związanych z prowadzeniem młodej firmy.

„Strefa89”, jako pierwszy nieodpłatny coworking w Polsce, organizuje spotkania z osobami, które osiągnęły sukces umiejętnie poruszając się na styku sfer nauki i biznesu. Znani naukowcy, biznesmeni, artyści, światowe autorytety – ludzie kreatywni z kraju i z zagranicy na otwartych spotkaniach udzielają cennych wskazówek wszystkim, którzy stawiają nie tylko pierwsze kroki w biznesie.

Spotkanie z Adrianną Szczęsną i Ayanem Alemu będzie miało charakter zajęć praktycznych, będzie to prezentacja połączona z dyskusją i rozmową w swobodnej atmosferze.  Do tej pory „Strefa 89” przygotowała 19 takich spotkańW przygotowaniu jest jeszcze przynajmniej jedno.

Spotkanie z Adrianną i Ayanem odbędzie się 29 listopada br. o godzinie 17:00. Szczegóły oraz informacje o bezpłatnych wejściówkach na www.strefa89.pl oraz na strefowym fanpage’u.

 Strefa 89” to kolejny krok na Twojej drodze do sukcesu!

 

 

"Strefa 89" jest częścią projektu "Innowacja poprzez co-munikację" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.