O tym, że zbliżają się święta (trochę zbyt szybko) przypominają nam już witryny niektórych sklepów i wystrój centrów handlowych. W sama porę jednak przypomina nam również o świętach szczecińskie Stowarzyszenie STRICTE, które dla wychowanków domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych organizuje akcję pt. „Świateczny prezent dla naszych dzieci”.

Potrzebna pomoc rzeczowa

Nie zbieramy środków finansowych, lecz pragniemy zgromadzić wszystkie te rzeczy, które są potrzebne w placówkach, tj. domy dziecka, ośrodki szkolno-wychowawcze, świetlice środowiskowe etc. Z rozmów z pracownikami tychże placówek wynika, że szczególnie przydatne są następujące rzeczy: lepszej jakości kredki ołówkowe, kredki Bambino, farby plakatowe, ołówki, długopisy, bloki techniczne, kolorowanki, gry planszowe, edukacyjne programy i gry komputerowe, lampki na biurko, zeszyty, filmy i bajki dla dzieci na CD i DVD, papier kserograficzny, małe poduszki, łyżworolki, rowery, deskorolki itp. Przydatny może się okazać również sprzęt komputerowy – podaje wiceprezes Stowarzyszenia Błażej Karwat.

 

Kiedy, gdzie?

Dary dla dzieciaków będą zbierane do 20 grudnia. Można je przesłać paczką (Al. Wyzwolenia 31 lok. 22
70-531 Szczecin) lub dostarczyć je osobiście (po uprzedim kontakcie mailowym bkarwat@gmail.com lub telefonicznym 0792039567). Liczy się każdy gest - podkreśla Błażej Karwat.

 

Stowarzyszenie

Stowarzyszenie na Rozwoju Społecznego Stricte powstało 10 lat temu z inicjatywy studentów socjologii i pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Skupia się na działaniach profilaktycznych i edukacyjnych. Organizacja zajmuje się również poradnictwem i treningiem psychologicznym. Więcej informacji o Stowarzyszeniu znajduje się na stronie www.stricte.free.ngo.pl/home.htm.