Do ruchu liniowego sukcesywnie włączane są kolejne Moderusy Gamma. Cztery skierowano na trasę „czwórki”, a jeden na „trójkę”.

Od początku zapowiadano, że nowe tramwaje niskopodłogowe będą obsługiwać przede wszystkim linię nr 4, gdzie ze względu na przystanek końcowy bez pętli przy ul. Szpitalnej niezbędny jest tabor dwukierunkowy. Pojawiają się jednak również w innych miejscach.

- Jeden Moderus Gamma jest kierowany do całodziennej obsługi linii nr 3 - mówi Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Tramwajów Szczecińskich.

Na trasie „czwórki” jeżdżą cztery nowe tramwaje i trzy Moderusy Beta (również dwukierunkowe). Nowe Gammy pozwoliły zwiększyć częstotliwość kursów między Śródmieściem a Pomorzanami.

- W najbliższym czasie planowane jest zwiększenie udziału Gamm na linii nr 4. W przyszłym tygodniu będzie to 5 pojazdów – zapowiada Wojciech Jachim.

Łącznie Szczecin kupił 12 tramwajów niskopodłogowych (za niespełna 160 mln zł), które są sukcesywnie dostarczane przez Modertrans Poznań i przygotowywane do kursów liniowych. Docelowo będą jeździć również jako „dwunastki”, gdy w wakacje ta linia wróci po zakończeniu przebudowy Al. Powstańców Wielkopolskich.