We wtorek, 2 kwietnia, częściowo zamknięte zostaną ulice: Północna, Wapienna, Andersena. Zmiany związane są z rozpoczynającą się przebudową układu drogowego.

Urzędnicy informują o dwóch najważniejszych założeniach tymczasowej organizacji ruchu:

  • zamknięcie i wygrodzenie terenu zachodniej części ul. Północnej i Andersena z zachowaniem ruchu jednokierunkowego (przejazd możliwy od ronda, ulicą Północną w kierunku ulicy Andersena oraz ulicy Chłodnej), niemożliwy będzie wyjazd w ulicę Andersena na skrzyżowaniu z ulicą Chłodną;

  • częściowe zamknięcie ul. Wapiennej z jej jednostronnym wygrodzeniem z zachowaniem ruchu jednokierunkowego (przejazd będzie możliwy od skrzyżowania z ulicami Duńską i Szczecińską w kierunku ronda), ruch pieszych zostanie przeniesiony na zachodnią stronę ulicy Wapiennej.

– Na terenie objętym pracami obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h. Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie uwagi – dodaje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Zakres rozpoczynającej się inwestycji obejmuje odcinek ul. Wapiennej (od ronda do skrzyżowania z ul. Szczecińską) oraz fragment ul. Północnej (od ul. Chłodnej do ul. Szkockiej). Wybudowane zostaną chodniki, zjazdy i oświetlenie uliczne, modernizację przejdzie sieć kanalizacji deszczowej i infrastruktura podziemna. Projekt obejmuje też zagospodarowanie zieleni.

Prace mają potrwać do kwietnia 2025 roku. Ich wykonawcą jest konsorcjum firm Tormel i Stanled I, które otrzyma 6,4 mln zł.

To część większej przebudowy

Projekt modernizacji układu drogowego na północy miasta jest szerszy. Obejmie w sumie osiem ulic o łącznej długości 4,9 km. Już wcześniej rozstrzygnięto przetarg na przebudowę czterech z nich. Kredową, Ostoi-Zagórskiego, Urlopową i Miłosza zajmie się Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Za swoją pracę otrzyma 38,3 mln zł.

Modernizację przejść mają również część ul. Andersena (od ul. Miodowej do ul. Północnej) i drugi fragment ul. Północnej.

Szczecin otrzymał na całe to zadanie maksymalne możliwe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o 30 mln zł, co stanowić ma około 50 proc. wartości całej inwestycji.