Za propagowanie szczecińskiej kultury, udział w projekcie NASA i poszukiwanie prawdy, miłość do Szczecina, organizowanie kulinarnych spotkań nieznajomych i najnowocześniejszą w Europie pralnię medyczną. W czwartek wieczorem poznaliśmy laureatki piątej edycji plebiscytu „Magnolie Biznesu”.
„Magnolie Biznesu” to plebiscyt zorganizowany przez kobiety dla kobiet. W czwartkowy wieczór poznaliśmy laureatki piątej już edycji konkursu organizowanego przez kobietowo.pl. Wśród zaproszonych gości tradycyjnie obecny był prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
– „Magnolie Biznesu” są już wpisane w moim kalendarzu na stałe. W Szczecinie mamy wspaniałe, aktywne kobiety, które robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Dziękuję za wyciąganie i pokazywanie tego wszystkiego. Dzięki temu możemy poznać przedsiębiorcze panie oraz zobaczyć ile zaangażowania i determinacji jest potrzebne, aby osiągnąć sukces – mówił włodarz miasta.
Jak przyznała pisarka Sylwia Trojanowska, obrady kapituły konkursu „były niezwykle burzliwe”.
– Nigdy nie jest łatwo wybrać najbardziej wyjątkowe kobiety spośród tak wielu wyjątkowych zgłoszeń w konkursie. W tym roku było ich naprawdę wiele, a obrady kapituły trwały długo i były niezwykle burzliwie. Ostatecznie jednak udało nam się wybrać piątkę laureatek.
Podróż nie tylko kulinarna
Pierwszą nagrodę, w kategorii „Debiut roku” odebrała Magdalena Gogłoza, autorka projektu „Sytobrunch”. Uczestnicy brunchy poznają nie tylko nowe smaki kuchni roślinnej, ale i sam Szczecin. Szczecinianka zajmuje się całą organizacją – układa menu, gotuje, przygotowuje aranżację wizualną. Przy okazji spotkań promuje także lokalne manufaktury, a uczestników gości często w niebanalnych, niedostępnych na co dzień miejscach, jak aeroklub czy zajezdnia tramwajowa.
– Projekt ma już kilka lat, ale tak naprawdę dopiero od półtora roku prężnie działam. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać, celebrować codzienność i słuchać tego, co mamy do powiedzenia. Na tym zależy mi najbardziej – mówiła laureatka w kategorii „Debiut roku”.
„Z miłości do Szczecina”
W kategorii „Z miłości do Szczecina” laureatką została Magdalena Walczyńska. Kobieta prowadzi sklep „Szczeciński”, gdzie projektuje i produkuje lokalne kubki, skarpetki, koszulki, czapki, magnesy, plenery.
– Jest mi niezmiernie miło, że mogę dołączyć do grona laureatek „Magnolii Biznesu”. Szczególnie w kategorii, która jest naprawdę bliska mojemu sercu. To hasło towarzyszy mi od 9 lat i jest widoczne na etykietach moich produktów. Cieszę się, że udało mi się połączyć to, co kocham z umiejętnościami jakie posiadam – mówiła lekko zestresowana.
„Jednoczy środowisko artystyczne i otwiera drzwi Willi Lentza”
W kategorii „Kultura i sztuka” kapituła konkursu wyróżniła postać dyrektorki Willi Lentza, Jagody Kimber. „Zarządza miejscem szczególnym na kulturalnej mapie Szczecina, sławi nasze miasto w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Patronuje niezwykłym, unikatowym projektom kulturalnym. Jednoczy środowisko artystyczne, a dla mieszkańców Szczecina szeroko otwiera drzwi Willi Lentza” – argumentowała wybór kapituły Sylwia Trojanowska.
– Za każdą z nas stoi jakiś podmiot, działalność. Willa Lentza to najmłodsza instytucja kultury w mieście i bardzo dziękuję, że kapituła plebiscytu zauważyła naszą działalność. To nowoczesna instytucja, która promuje kameralny odbiór sztuki, piękno, jakość i synergię tej wyjątkowej przestrzeni i emocji – mówiła Jagoda Kimber.
„Aby prawda była wykorzystywana tylko do dobrych celów”
Nagrodę w kategorii „Nauka” wręczono młodej naukowczyni Nikoli Bukowieckiej. Z jednej strony współpracuje z NASA i planuje misje kosmiczne, a z drugiej poświęca się wolontariatowi na rzecz zwierząt. Jak sama mówi, jej prawdziwa przygoda z astrofizyką rozpoczęła się na studiach, choć już wcześniej ciągnęło ją do poznawania kosmosu.
– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Nauka to pasja, poświecenie i życie. Ale przede wszystkim nauka to poszukiwanie i dążenie do prawdy. Będąc naukowcem, pozostaje mi tylko życzyć, aby ta prawda była wykorzystywana tylko do dobrych celów – podkreśliła laureatka.
Ikona Biznesu
Ostatnią nagrodę, w kategorii „Ikona biznesu”, otrzymała Magdalena Kamińska. Od 10 lat mieszka w Szczecinie i z małego przedsiębiorstwa stworzyła jedną z najnowocześniejszych w Europie pralni medycznych i centrum sterylizacji. Przedsiębiorstwo liczy ponad 100 pracowników.
– To dla mnie szczególna nagroda, przyznawana przez kobiety dla kobiet. Dzisiaj nie jest łatwo być kobietą, to stanie w rozkroku pomiędzy tą delikatną kobiecością a twardym charakterem. W biznesie również nie jest nam łatwo, ponieważ biznes cały czas jest męski –
„She’s Mercedes”
Po plebiscycie „Magnolii Biznesu” wręczone zostały także nagrody specjalne w konkursie Mercedes-Benz Mojsiuk pt. „She’s Mercedes”. Statuetki otrzymały Izabela Czeladzińska oraz Anna Rychliczek.
– Ten konkurs jest dowodem na to, jak wiele inspirujących kobiet jest w naszym regionie. „Magnolie Biznesu” są również inspiracją dla naszego konkursu. To nagroda dla pań, które łączą trzy świata. Są aktywne zawodowo, prywatnie i mają pasję, którą jest motoryzacja. Marka Mercedes-Benz zawsze wspierała kobiety – podkreśliła Hanna Mojsiuk.
Komentarze
0