Na wałach przeciwpowodziowych pomiędzy Stepnicą a Kopicami może zostać poprowadzony kolejny odcinek malowniczej drogi rowerowej. Na razie jest dokumentacja przetargowa, ale nie ma jeszcze finansowania.

Szlak Wokół Zalewu Szczecińskiego jest sukcesywnie rozbudowywany. Najciekawsze dla rowerowych turystów są fragmenty tuż nad brzegiem, przygotowane właśnie na wałach przeciwpowodziowych. To odcinki Dąbie – Modrzewie, Czarnocin – Skoszewo oraz Bugewitz po niemieckiej stronie.

– Jest szansa, żeby trasa była jeszcze piękniejsza. Chcielibyśmy wybudować kolejny nadwodny odcinek. Opracowaliśmy dokumentację pozwalającą na ogłoszenie przetargu na ponad 9 km widokowego odcinka pomiędzy Stepnicą a Kopicami. Obecnie na tym odcinku rowerzyści muszą poruszać się szosą z samochodami. To może się zmienić w najbliższych latach – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Inwestycja samorządu województwa będzie możliwa po zapewnieniu finansowania. Jest szansa na pozyskanie niezbędnych środków z unijnego programu Interreg VI A. Rozstrzygnie się to w lipcu.