Peeling migdałowy to zabieg kosmetyczny, który zdobywa coraz większą popularność dzięki swoim wielorakim korzyściom i delikatnemu działaniu. Wykorzystywany jest przede wszystkim do poprawy kondycji skóry twarzy, szczególnie u osób borykających się z trądzikiem, przebarwieniami i oznakami starzenia.

Bezpieczna procedura

Wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne powinny zawsze być wykonywane przez wykwalifikowanego kosmetologa, bądź doktora. Należy o tym pamiętać, wybierając gabinet. Skorzystanie z usług kosmetyczki może skończyć się pogorszeniem stanu cery, oparzeniami i innymi komplikacjami, przez które będziemy zmuszeni do leczenia skóry.

W Warszawie zajmują się tym specjaliści, którym zaufało mnóstwo osób. Jeśli ciekawi Cię ich podejście do peelingu migdałowego i innych zabiegów pielęgnujących, możesz odwiedzić ich stronę: https://p-de-p.pl/kosmetologia/peeling/migdalowy/.

Postaw swoje zdrowie i piękny wygląd na pierwszym miejscu i wybierz gabinet, w którym doświadczeni eksperci doradzą Ci odpowiednie dla Twojej skóry produkty i zabiegi, z których warto skorzystać.

Zalety peelingu migdałowego

Peeling migdałowy jest wyjątkowo atrakcyjnym wyborem, ponieważ ma on szereg zalet, które zdecydowanie zachęcają do skorzystania z benefitów.

Przede wszystkim jest on bezpieczny i delikatny, co pozwala na wykorzystanie tej metody u osób z cera wrażliwą, skłonną do podrażnień i silnych zaczerwienień.

Peeling migdałowy jest skuteczny w walce z wieloma niedoskonałościami - trądzikiem, hiperpigmentacją, nierówną fakturą skóry czy matowym kolorytem twarzy. Efekty widoczne są już po kilku sesjach zabiegowych. Ponadto, świetnie sprawdzi się także w odświeżeniu skóry przed ważnych wydarzeniem - doskonale przygotuje cerę pod makijaż ślubny. Pełna terapia składa się z 6 do 10 procedur, w zależności od potrzeb skóry.

Dodatkowym atutem jest niska inwazyjność zabiegu, dzięki czemu ryzyko wystąpienia powikłań jest minimalne. Po peelingu migdałowym skóra bardzo szybko się regeneruje i można po nim niemal od razu wrócić do codziennych aktywności.

Działanie peelingu i pielęgnacja po zabiegu

Opisywany zabieg działa na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim, jak to peelingi mają w zwyczaju - złuszcza martwy naskórek. Dzięki temu po procedurze nasza skóra jest promienna i świeża.

Szczególnym benefitem peelingu dla osób z cerą tłustą i mieszaną jest pomoc w kontrolowaniu produkcji sebum - regularne wykonywanie zabiegu może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry twarzy.

Poza tym, procedura ta jest niezwykle skuteczna w osiągnięciu równego kolorytu cery i wyrównanie przebarwień posłonecznych.

Ukończenie całej terapii znacznie poprawia wygląd, ponieważ podczas peelingu stymuluje się produkcję kolagenu. To prowadzi z kolei do znacznego ujędrnienia i wygładzenia skóry.

Pielęgnacja po zabiegu nie jest skomplikowana - przez jakiś czas zalecane jest, by nie eksponować skóry na promienie słoneczne, stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, nawilżanie cery i unikanie silnych kosmetyków, które mogą podrażniać (jak peelingi mechaniczne, głęboko oczyszczające płyny do mycia twarzy itp.).