Za tydzień, 28 listopada, najpierw o godz.13.00 w CH Galaxy i na głównych ulicach miasta, a następnie o godz. 19.00 w klubie Can Can tegoroczni olimpijczycy przeprowadzą akcję charytatywną na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Zebrane datki zostaną wykorzystane m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum.

Puszki i aukcje

Akcję wesprą i wyjdą z puszkami m.in. Otylia Jędrzejczak, Szymon Kołecki oraz szczecinianie: Marek Kolbowicz, Monika Pyrek, Mateusz Sawrymowicz, Przemysław Stańczyk, Przemysław Czerwiński, Łukasz Chyła oraz Sebastian Chmara. Pomysłodawczynią jest również szczecinianka – Katarzyna Baranowska przy wsparciu swojej siostry Anny Haas. Wieczorem odbędzie się gala, podczas której będą licytowane przedmioty przygotowane przez sportowców (m.in. koszulka Tomasza Majewskiego, wiosło Marka Kolbowicza czy dysk Piotra Michałowskiego). Pomysłodawczyni akcji przygotowała atrakcję specjalną – pokaz i aukcję sukienek własnego projektu. Dodajmy, że w roli modeli zobaczymy gwiazdy sportu. Galę uświetnią także występy muzyczne (Jary Band oraz Alicetea) oraz pokazy taneczny i sztuki barmańskiej.

 

Aby wziąć udział w Gali, trzeba wykupić cegiełkę o wartości 100 zł, która jest jednocześnie biletem wstępu (wystarczy przelać kwotę na konto Hospicjum z dopiskiem cegiełka – imię i nazwisko; numer konta oraz dane Hospicjum znajdują się na stronie www.mypomagamy.com.pl). Można też po prostu przyjść do Galaxy i wrzucić pieniądze do puszki.

 

Brakuje na wszystko...

Hospicjum opiekuje się około trzydziestką ciężko chorych dzieci.  Wolontariusze jeżdżą do dzieci w promieniu około 100 km od Szczecina i w samym Szczecinie. Hospicjum udostępnia dzieciom specjalistyczny sprzęt medyczny, gwarantuje profesjonalną pomoc. Dzięki temu, dzieci przebywają w domach, a nie w szpitalach. Niestety, hospicjum ciągle boryka się z brakiem pieniędzy.