Cekiny i stylizacje w stylu vintage to jej znak rozpoznawczy. „Po co moje kolorowe ubrania mają leżeć w szafie, skoro w pracy nie obowiązuje dress-code?”, mówi pierwsza bohaterka nowego cyklu Modni wSzczecinie.pl. Wraz z projektantką Katarzyną Hubińską chcemy udowodnić, że szczecinianie ciekawe się ubierają, potrafią eksperymentować z modą i nie boją się wyrażać siebie.

„Jest kolorowym ptakiem ulic miasta”

Pierwszą modelką została Ola, która na co dzień pracuje w korporacji, ale nie ogranicza to jej w zabawie modą. W swoich codziennych stylizacjach łączy różne wzory, kolory i materiały.

– Moda to moje kreatywne hobby, dzięki któremu mogę czuć się sobą. Na co dzień chodzę w cekinach, mam mnóstwo błyszczących i kolorowych rzeczy. Wszystkie ograniczenia puściły w pandemii, kiedy okazało się, że można wychodzić tylko do pracy, więc to była jedyna okazja, by się wystroić – opowiada. – Po co moje kolorowe ubrania mają leżeć w szafie, skoro nie obowiązuje u mnie dress-code? Jak zaczęłam przychodzić kolorowo ubrana do pracy, to moje koleżanki również zaczęły eksperymentować z kolorami.

– Ola jest niezwykle kreatywna w swoich stylizacjach. Natychmiast zwróciła moją uwagę, bo w zgrabny sposób potrafi łączyć elementy vintage z nowoczesnymi. Nie boi się kolorów i wzorów. Jest kolorowym ptakiem ulic miasta. Przykłada ogromną uwagę do szczegółów, dodatków, takich jak buty, torebki, naszyjniki, które sama robi, kolczyki, pierścionki, okulary. Wszystko, co połączyła w stylizacjach, jest starannie przemyślane i dobrane. Jej znakiem „firmowym” są cekiny i czerwona szminka na ustach. To się nazywa styl i szyk. Oby więcej takich ptaków na ulicach, a będziemy radośniejsi i uśmiechnięci – mówi projektantka Katarzyna Hubińska.

„Chcemy przełamać stereotyp o przeciętnie ubranych szczecinianach”

Modni wSzczecinie.pl to nowy cykl realizowany we współpracy Katarzyny Hubińskiej i erneSTUDIO z portalem wSzczecinie.pl. Efektem będą wyjątkowe sesje zdjęciowe z ciekawe ubranymi mieszkańcami naszego miasta. Pierwszą zorganizowano w parku Kasprowicza. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy.

– Kiedy zobaczyłem stylizacje przygotowane przez Olę, to moim pierwszym skojarzeniem były kolorowe ptaki. A jak kolorowe ptaki, to Ptaki Hasiora – tłumaczy fotograf, Marek Ernest.

– Jako szczecinianie nie mamy dobrej opinii, jeżeli chodzi o ubiór, kojarzeni jesteśmy z białymi kozaczkami. Ten cykl powstał, by pokazać mieszkańców, którzy ciekawie się ubierają, eksperymentują, nie boją się wyrażać siebie – podkreśla Hubińska.

– Chcemy przełamać stereotypy o przeciętnie ubranych szczecinianach – dodaje Ernest.

W profesjonalnej sesji zdjęciowej może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina. Aby się zgłosić, wystarczy wysłać zdjęcie na adres mailowy: modni@wszczecinie.pl Spośród nadesłanych zdjęć projektantka wybierze kolejną modelkę/kolejnego modela. Udział w sesji jest bezpłatny, a zdjęcia będą fantastyczną pamiątką.

Projekt realizowany jest przy współpracy Katarzyny Hubińskiej, erneSTUDIO i wSzczecinie.pl

https://www.instagram.com/kasia_hubinska_szyje

https://www.instagram.com/fotografia_film_ernestudio.pl

https://www.instagram.com/the.one.asd